Турският президент, Реджеп Тайип Ердоган, изрази съмненията си относно присъединяването на Швеция към НАТО и подчерта, че преди да одобри тази кандидатура, Турция изисква от Швеция да предприеме по-активни мерки за борба с тероризма, предаде БТА. Турските медии цитират Ердоган, като той заяви, че Швеция трябва да предотврати провеждането на митинги на кюрдската терористична групировка ПКК на своята територия.
Ердоган подчерта, че в настоящите обстоятелства Турция не може да подкрепи присъединяването на Швеция към НАТО. Той добави, че НАТО не може да наложи присъединяването на Швеция без тази страна да предприеме действия срещу тероризма. Ердоган постави въпроса за присъединяването на Швеция като условие за своето одобрение на срещата на върха на НАТО, където Швеция се надява да получи одобрение за своето членство.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 пешо
Коментиран от #4
14:25 14.06.2023
2 Ганчо бека
14:38 14.06.2023
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Поумнял
До коментар #1 от "пешо":
Турция е икономически много силна! Може да си го позволи! А, също и военно!14:52 14.06.2023
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Нико
15:57 14.06.2023
8 Българските турци
Коментиран от #9
17:04 14.06.2023
9 Българските роми
До коментар #8 от "Българските турци":
Нищо не ти се схваща от мисълта. Освен това се научи да пишеш грамотно!Коментиран от #10
17:11 14.06.2023
10 Българските турци
До коментар #9 от "Българските роми":
Всичко е само един искрен анализ върху ситуацията и скромен опит за изразяване на собственно мнение !?... Задавайте си прости въпроси и се помъчете да си отговорите честно на тях...без да филофобствате и ще видите че с логични мисли са мнозинството от жителите на планетата !... Защо западът и Сащ крепят Украйна ?...Защо Велика икономика не може да си плаща дълговeте ?...От какво има нужда Сащ за да си запази икономическата, финансовата и военната си хегемония над света ?... И тъй нататък и тъй нататък...питайте и търсете честни отговори !...Колко политици с топки има днес на световната политическа арена ?...Защо само на Ердоган му рисуват топките и ги лансират пред световното общественно мнение ?...Каква беше целта...а какъв ефект направиха набръчканите му сушени смокини от корицата на „Шарли Ебдо“ ?!... Диктатор ли е Ердоган или е един жалък ислямист ?... Какво виждат поотделно евроатлантиците , гърците и българите в лицето на Ердоган ?... Защо само Аскерът може да патрулира невъоръжен по улиците в Косово ?... Все въпроси с въпросителни !!!
Коментиран от #11
17:23 14.06.2023
11 Българските роми
До коментар #10 от "Българските турци":
Стига си се излагал!Коментиран от #13
17:27 14.06.2023
12 ГюлМемиш
Ердоган именно това прави.
Но защо за много от тука това не се нрави.
Щом няма да изпълняваш що подписваш.
Коментиран от #14
19:31 14.06.2023
13 РомЕй
До коментар #11 от "Българските роми":
Човека се изказва с по дълги изречения.Нормално е да прави грешки.
Опитайте се да направите такива дълги изречения и изказвания та да ви видим способностите.
19:35 14.06.2023
14 Българските турци
До коментар #12 от "ГюлМемиш":
С две кавички не се изстрива кръвта на хората прегазени от танковете или взривени от бомбите на Ф16 на ФЕТО и на жертвите дадени в 40 годишната борба с терора на ПКК и сирийските и клонинги! 3а съжаление и в Турция отдавна е отменена смъртната присъда и затова търпим терора на различни психари и откачени маниаци и всякакви сепаратистични атентати и убийства и не можем да бесим заловените въпреки доказана вина за бесило !!!Апропо държим главниния терорист основателя на ПКК Абдулах Йьоджалан, като сме му дали на разположение целия остров Имралъ с малка "войска" за охрана и го храним и поим с народни пари вече 30 години...Дали искаме да добавим още гърла до него да му правят компания ?!... Ако няма да ги бесим, Стокхолм да не ни ги връща...по изгодно е... и икономически и политически ! ! !
20:30 14.06.2023