3 Септември, 2023 09:22 2 573 35

Украйна отчете: Свалени са 22 от 25 руски дрона, има и щети на пристанището на Одеса

  • украйна-
  • русия-
  • руски дрона-
  • свалени-
  • одеса-
  • пристанище

По предварителни данни са ранени двама души, съобщава Укринформ, като цитира изявление в Телеграм на говорителя на Южната доброволческа армия, ръководител на Обществения съвет към Одеското областно военно управление Серхий Братчук

Украйна отчете: Свалени са 22 от 25 руски дрона, има и щети на пристанището на Одеса - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Украинските военновъздушни сили съобщиха, че са свалили 22 руски дрона в южната Одеска област, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

"През нощта на 3 септември 2023 г. руските окупатори предприеха няколко вълни от атаки с дронове Шахед-136/131 от юг и югоизток", написаха украинските ВВС в Телеграм. Те съобщиха за унищожаването на 22 дрона.

След като през юли приключи действието на споразумението, позволяващо на Украйна да изнася безопасно зърното си през Черно море, Русия засили атаките си срещу Одеска и Николаевска област в Южна Украйна, където се намират пристанища и друга инфраструктура от жизненоважно значение за търговията с храни, припомня АФП. През август първият товарен кораб, преминал през Черно море, достигна Истанбул, въпреки затрудненията, а вчера украинският президент Володимир Зеленски заяви, че още два кораба са преминали през "временния черноморски коридор за зърно", създаден от неговата страна.

Прилежаща към пристанището инфраструктура обаче е била повредена при нощното нападение, по предварителни данни са ранени двама души, съобщава Укринформ, като цитира изявление в Телеграм на говорителя на Южната доброволческа армия, ръководител на Обществения съвет към Одеското областно военно управление Серхий Братчук. "В резултат на това избухна пожар, който беше незабавно потушен от пожарникарите", добави той.

Общо при нощното нападение Русия е изпратила 25 дрона към Украйна.


Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 21 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 да де

    73 6 Отговор
    Я, я пак си провери източника не са ли свалени всичките 25.

    Коментиран от #9

  • 2 Леля Гошо

    10 40 Отговор
    Огромни щети, двама кихат и един се е порязал докато се бръсне.
  • 3 Селянин

    78 11 Отговор
    Украинец от отвъдното.

    1 000 000 (Един милион) сме вече умрелите за тоя дето духа.
    С живота си защитавахме земята,
    която си мислехме, че е наша, а се оказа, че не е.
    С живота си защитавахме газопреносната мрежа, която пак се оказа на високопоставен чужденец, който обичал да се забавлява нестандартно....?!
    С живота си защитавахме природните богатства и заводи, които отдавна не са наши,
    а подарени на съмнителни чужди елементи.
    За тях умряхме от простотия.
    Наши се оказаха многомилиардните дългове.
    Наши се оказаха и огромните гробищни паркове.
    В следващия си живот дано да сме по-умни!
    Не си избирайте за лидер клоун, художник, пожарникар, гинеколог и Харвардски......
  • 4 Гост

    72 6 Отговор
    А останалите три поразили 12 цели.
  • 5 Читател

    59 6 Отговор
    Укро-Зелено-новините от фронта поразително ми приличат на ковид-бюлетина на НОЩ.
  • 6 Грешка

    52 6 Отговор
    Свалени са 222 от 25 руски дрона.
  • 7 Хахахаха

    7 39 Отговор
    Вижте какво е станало с "руските герои" които са бият за Путин. Два дни след падането на самолета на Пригожин, гробището с вагнеровци е изравнено и бетонирано. Това е по руските християнски обичаи.

    Коментиран от #24

  • 8 Дедо ви...

    56 4 Отговор
    Бе как ще е повредена пристанищната инфраструктура нали са свалили сите дронове
  • 9 Калпазанин

    44 4 Отговор

    До коментар #1 от "да де":

    Тц не са. От 25, 30 свалили и на магарето....
  • 10 шааа

    38 4 Отговор
    украинските военновъздушни сили съобщиха, че ... който им вярва и им пропагандира съобщенията е или наивник, или платен, или просто се подмазва на натю
  • 11 Макето

    32 4 Отговор
    На пристанището НА Одеса…. Страхотно журналистическо постижение…. Кой ви даде диплите, кой ви изучи? Не стига, че сте ….. пък и начин на изразяване нямате!!!
  • 12 според болните мозъци

    4 43 Отговор
    Когато терористичната федерация нанася удари с дронове,това е-асвобаждение.Когато Украйна изстрелва дронове за да отговори на орките,това е тероризъм.

    Коментиран от #14

  • 13 хихихихихи

    44 2 Отговор
    Иначе снимката е на свален украински дрон!
  • 14 веселяк

    20 3 Отговор

    До коментар #12 от "според болните мозъци":

    Поне ти няма да боледуваш от някакво мозъчно заболяване!
  • 15 как така

    37 1 Отговор
    аз вече свикнах, че украинците са 100% в успеха, я проверете дали не бъркате и да са свалени 25 от 25.
    Свалили били само 22!
    Още малко, и украинците са започнали да лъжа по-премерено - не нам, тия
  • 16 Дааа

    5 32 Отговор
    Голям резил втората армия в света напада с ирански дронове
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Иранеца

    36 2 Отговор
    Нямате ли друга снимка на руски дрон? Тая я ползвате вече за десета статия!
    Между другото не Шахед-136/131 а Геран-2 са дроновете. Британците го доказаха, но Зеления се подмазва на САЩ за да има санкции срещу Иран.
    От румънския бряг срещу пристанището Рени снимаха големи взривове?? А в Одеса ги имаше.
  • 19 незнайко

    16 1 Отговор
    Боже господи каква е тази детска играчка на земята от снимката ? Това ли са дроновете КАМИКАДЗЕ ? Моя авиомодел е толкова голям !!!

    Коментиран от #31

  • 20 казват русия била велика

    4 24 Отговор
    абе, в какво е велика?

    Коментиран от #23

  • 21 Професор по мисирство

    20 1 Отговор
    ... как чрез опит за пропаганда се прави антипропаганда ...
  • 22 Последния Софиянец

    17 2 Отговор
    Вова, пускай Сарматите и да се приключва, че взе да ми писва.
    След мен и Потоп!
  • 23 Отговор

    22 4 Отговор

    До коментар #20 от "казват русия била велика":

    Сега Русия прекроява света в нов световен ред. Не казвам, че за нас ще е добре, защото сме в ЕС, но е факт.
  • 24 кочан

    13 3 Отговор

    До коментар #7 от "Хахахаха":

    Руснаците имат гробища а украинците гният по руската земя и няма кой да ги погребе.

    Коментиран от #25

  • 25 Хахахаха

    4 19 Отговор

    До коментар #24 от "кочан":

    Къде са руските гробища? Под бетона? Ти гледа ли видеото? Или руски не разбираш, русофиле?

    Коментиран от #28

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 хихи®

    12 1 Отговор
    22 от 25 останалите 3 ранили 2 души!
    Възниква въпроса от какво са военните загуби на ВСУ, понеже всеки демократ знае че диктаторските ракети улучват само цивилни цели, демократичните само военни...
    Та да не би загубите на ВСУ да са от приятелски огън...
  • 28 А ти разбираш ли

    8 2 Отговор

    До коментар #25 от "Хахахаха":

    Ако разбираше щеше да знаеш че отгоре ще бъде построен паметник в чест на загиналите герои.

    Коментиран от #29

  • 29 Хахахаха

    3 11 Отговор

    До коментар #28 от "А ти разбираш ли":

    И как ще строиш нещо на пресни гробове бе ейййй! Руската пропаганда, край няма. Та то са минали само 2 месеца от това гробище.

    Коментиран от #30

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Отговапяш си точно

    5 2 Отговор

    До коментар #19 от "незнайко":

    на тика с който си се написал, незтайко и тъпанарко. Колкото е по-малка"детската" играчка, торкова по-трудно се лови и достига целта на 100%.Шахедите ги ползват без заряд за да се засвети украинсщо-натовското скапано ПВО, а пасле русназите ги унищожават без проблем. Руснаците яко мачкат и тъпчат укрите и натовското ЧВК.
  • 32 пърлена руска ватенка

    3 11 Отговор
    Вчера украинците са пробили линията на отбрана на ватенките. Цената на каймата се срива на борсите. Много руска кайма, с аромат на пърлена ватенка. Произведена от ЗСУ

    Коментиран от #33

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 25 дрона струват ... долара

    2 0 Отговор
    Разрушенията от три струват сто по хиляда по 2500. Пациент при урог се оплаква, докторе комията казва за всяка нощ по два тека. Аз, един път в седмица. Урологът, кой те спира да лъжеш свалилих над 25 руски безпилотни летателни апарати тази нощ. Нещастни лъжци; на порцал ги правят три разрушили, те свалили 23 броя, ама 25-3=22.
  • 35 Ксаниба

    3 0 Отговор
    не са ли свалени 25 от 22 дрона??? фафли бг - излагаме се
Новини по държави: