9 Декември, 2013 14:24 1 333 3

Разгневена тълпа опожари централа на ЕРП в Турция

  • турция-
  • електроразпределително дружество-
  • нападение

Недоволни от честите прекъсвания на тока недоволните нападнаха, ограбиха и опожариха централата

Разгневена тълпа опожари централа на ЕРП в Турция - 1
Снимка CNN Turk

Разярени потребители нападнаха и опожариха централа на електроразпределително дружество /ЕРП/ в Турция, съобщава Си Ен Ен Тюрк.

Недоволни от честите прекъсвания на тока, група от около 200 души нападна, ограби и опожари електрическа централа в провинция Шанлъурфа (Югоизточна Турция). Те разрушили с камъни и сопи охранителната кабина, а след това подпалили два автомобила на дружеството.

Жандармерията не успяла да се намеси навреме, а нападателите блокирали пътя, откраднали касата с парите от дневния оборот и успели да избягат.

Органите на реда получили разрешение от прокуратурата и извършили обиски в близките села, за да заловят извършителите на дръзкото нападение. Оказало се, че измежду тях има и селски наместници, посочва още телевизионният канал.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 comments

    1 0 Отговор
    Ето-и от Турция НИ ПОКАЗАХА как да контактуваме с
    нашите бан..ти,ама стадото в БГ дълбоко спи,сладко хрупка
    и блажено блее ли блее,......
  • 2 alex xela

    0 0 Отговор
    Ей това си е бунт, не кат наште 1во майски манифестациии, вижте и украинците, така се прави....
  • 3 Shmeker

    0 0 Отговор
    "Жандармерията не успяла да се намеси навреме, а нападателите блокирали пътя, откраднали касата с парите от дневния оборот и успели да избягат."

    Как така??? Цялата тълпа ли е избягала ве??
    Просто са ги оставили да избягат според мене... Ако са се били намесили най-вероятно пак ги очакваха масови протести.... А то сега и видеоматериал има... ще го обработят един по един..
Новини по държави: