Путин: Не Русия започна войната, правим всичко възможно, за да я спрем

23 Август, 2025 05:31, обновена 23 Август, 2025 05:45 4 502 118

  • влавдимир путин-
  • украйна-
  • война-
  • икономика-
  • росатом-
  • бизнес

Росатом е абсолютният сидер в световната ядрена енергетика. Високият основен лихвен процент в Русия е временно явление, инфлацията намалява, заяви руският президент

Путин: Не Русия започна войната, правим всичко възможно, за да я спрем - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Русия не е започнала войната в Украйна и прави всичко възможно, за да я спре, заяви руският президент Владимир Путин на среща с работници в ядрената индустрия.

„Разбира се, пропагандата работи в някои страни, промиват мозъците на хората и казват, че ние сме започнали войната. И забравят, че самите те са започнали войната, когато са започнали да използват танкове и самолети срещу цивилното население на Донбас. Тогава започна войната и ние правим всичко възможно, за да я спрем“, каза президентът.

Няма съмнение, че западните компании ще се завърнат в Русия, заяви руският президент на среща с работници в ядрената индустрия.

„Тези, които напускат сцената на нашето взаимодействие в резултат на политически натиск, сигурен съм, че ще се върнат. И много, повтарям, работят сега, и много ще се върнат“, убеден е руският държавен глава.

"Русия не „закача“ други държави за изграждането на атомни електроцентрали там, а помага за създаването на цяла индустрия, обучаваме персонал, създаваме възможности за производство на оборудване, локализираме на място“, каза президентът.

Той отбеляза, че специалисти от партньорски държави разбират това, високо го ценят и затова ръководството на Росатом успява да изгради толкова добри, приятелски, дългосрочни отношения.

„Днес сме номер едно в света. Росатом е абсолютен лидер в световната ядрена енергетика. Никоя друга компания в света не строи толкова много съоръжения като цяло и толкова много съоръжения в чужбина. Това говори за качеството на проектите на Росатом, това говори за тяхната безопасност, това говори за тяхната екологичност“, подчерта той.

Всички съоръжения в руската гранична зона, които бяха повредени по време на специалната военна операция, ще бъдат възстановени, увери Путин.

„Уверен съм, че Курската област, както и това, което беше повредено в други гранични райони, ще бъде възстановено“, каза президентът. „Разбира се, ще обърнем внимание на развитието на малкия и средния бизнес, както и на големите предприятия. В момента правителството подготвя програма за възстановяване на всичко, което беше загубено и повредено във всички гранични райони - в Курск, Брянск и Белгород. Такава програма ще бъде направена“, подчерта той.

На среща с губернатора на Нижегородска област Глеб Никитин Путин заяви, че високият основен лихвен процент в Русия е временно явление, а инфлацията намалява и финансовите власти на страната ще реагират на това, както се очаква.

В доклада си ръководителят на региона заяви, че се очаква регионът да отбележи намаляване на растежа на инвестициите през 2025 г.

Никитин заяви, че повишеният основен лихвен процент предполага намаляване на инвестиционното търсене.

„Това няма да продължи вечно, инфлацията намалява, мисля, че финансовите власти ще реагират съответно“, отговори Путин.


Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 82 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Путин

    60 20 Отговор
    Започнах само СВО,те го обърнаха на войнаеъс съпротивата си !
  • 4 Бай Араб

    67 41 Отговор
    Казах ви, Тръмп ще му обере парите и златото в Аляска и нищо няма да направи , няма да му спре войната. След месец Тръмп пак ще иска среща с Путин на четири очи, още пари и още злато. Джуджето е буквално в ступор ,обраха го и го върнаха в бункера.
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Психиатър

    104 50 Отговор
    Елементарните лъжи на кремълския пcиxoпат показват, че съвсем е изперкал. Как ще взлезеш в чужда държава с оръжие и ще твърдиш, че те са започнали войната?
  • 7 Бай Араб

    51 27 Отговор
    Джуджето иска да продава газ на Германия Тръмп го излъга че ще оправи нещата.Очаквайте следващата среща на четири очи.
  • 8 Вова

    77 33 Отговор
    Исках само да взема Киев за три дни !Военнолюбците три години ме пердашат !
  • 9 д-р Зигмунд

    75 30 Отговор
    За всичко, което казват бункерното джудже и обкръжението му има съответната диагноза, въпроса е защо не се лекуват ?
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Голем смех

    76 28 Отговор
    Ама ние само влязохме с танковете в Украйна да я превземем за 3 дни, а пък те украинците нещо не ни разбраха и от тогава насам толква бой изядохме, ей значи така кат стане.... :) хахахахахахахахахаххахаха, всъщност какво значение има какво казва този душевно болен ?

    Коментиран от #27

  • 12 Лечител

    73 27 Отговор
    Годините в бункера и паpaноята си взимат своето ☝️... Диктаторът говори несвързано. Явно усеща, че нещата в Русия отиват към бунтове и революция.
  • 13 ЕДГАР КЕЙСИ

    64 28 Отговор
    КАТО РУСИЯ НЕ Е ZAПОЧНАЛА ВОЙНАТА ..................... КОЙ Я Е ЗАПОЧНАЛ , СИГУРНО ИЗВЪНЗЕМНИТЕ .................... ФАКТ ! ................... ЯВНО ПУТЛЕР Е "ПРЕВЪРТЯЛ" ................... ФАКТ !
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Д. Тръмп

    35 18 Отговор
    Ще направя Америка отново Велика със златото на ФСБ / федералния служба безопасности / След срещата в Аляска някой чувал ли е Медведев или Захарова ?

    Коментиран от #17

  • 16 Путин

    35 15 Отговор
    Изпитвам търпението на Тръмп !Ако ми вкара голямото мито,спирам войната !
  • 17 Маша

    11 7 Отговор

    До коментар #15 от "Д. Тръмп":

    Всеки ден !

    Коментиран от #19

  • 18 Д. Тръмп

    9 4 Отговор
    Ей ,ма много съм добър.Ще направя Америка отново Велика.
  • 19 Д. Тръмп

    7 5 Отговор

    До коментар #17 от "Маша":

    А не обмануеш ?
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 както винаги

    16 20 Отговор
    Пуслер играе за запада.

    Коментиран от #30

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Факт

    20 44 Отговор
    Войната започна много отдавна. Когато решиха да правят Европа велика, като държат Русия за суровинен придатък. С шегички и подмятания, после с грозни обиди и интриги!

    Коментиран от #37, #39

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 един

    51 11 Отговор
    Така ги учат в школата на КГБ,"няма да се признаваш за виновен никога",тоя урок и наште комуня са го научили!
  • 26 Госあ

    21 32 Отговор
    Руснака е нагъл и арогантен, но общо взето благороден. Путин не прави изключение от първото, но не притежава второто. Украинците обаче, в голяма степен са си простолюдие избиващо на нацизъм. Не веднъж са го показвали. А зеленски - купен провокатор. Въпреки всички жертви и положението в което се намира страната му, не спира с провокациите. Прав е търгаша със сделките, че много трудно тия двамата биха се разбрали, след като действително се опита да направи нещо за мира покрай уреждането на плячката си. А Европа трябва на първо време да се въоръжи, независимо от воя на мекеретата в целия ЕС. Няма как във времена на всеобща глупост и агресия, да стоиш невъоръжен.

    Коментиран от #108

  • 27 Гочо-2

    6 9 Отговор

    До коментар #11 от "Голем смех":

    Научи граматиката-смЯх

    Коментиран от #35

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Путин

    7 6 Отговор

    До коментар #21 от "както винаги":

    Те ме назначиха
  • 31 Некастрен Сап

    12 12 Отговор
    Да запада е виновен за войната но при това положение не е ли нещо друго необходимо да се случи вместо да правите бизнес с тях?Въпроса е риторичен представям си през 2рата световна война да кажете на немците не ни убивайте хайде да правим бизнес.
  • 32 НАГЪЛ,

    30 10 Отговор
    НАГЪЛ, Е КОЛКО ПА ДА Е НАГЪЛ! ПОРЕДНАТА РУСКА ПРОПАГАНДА.
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Голем смех

    4 3 Отговор

    До коментар #27 от "Гочо-2":

    Не само смЕх имам голЕм, чичовото, глеЙ да не се запознаеш и с другото :) хахахахахахха
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 А в момента

    27 12 Отговор

    До коментар #23 от "Факт":

    Русия е Суровинен Придатък на Китай .

    Хахахахаха

    Даже много по голям и на по ниска цена .

    Хахахахаха

    А и Пуся вече се превърна във Васал
    На Си Дзин Пин .

    Отлично

    Коментиран от #40, #43

  • 40 Госあ

    7 19 Отговор

    До коментар #39 от "А в момента":

    Аз па си мислех, че ЕС е васал на портокала, А ? За беге изобщо нема да отварям дума. Заради продажни слуги на дълбоката държава.
  • 41 Българските турци

    15 21 Отговор
    Русия, или Руската федерация, е държава в Северна Евразия (Европа и Азия взети заедно). Тя е полупрезидентска република, съставена от 83 федерални субекта. Русия граничи със следните държави (от северозапад на югоизток): Норвегия, Финландия, Естония, Латвия, Литва и Полша (и двете през Калининградска област), Беларус, Украйна, Грузия, Азербайджан, Казахстан, Китай, Монголия и Северна Корея. Тя също така споделя морски граници с Япония (през Охотско море) и Съединените щати (през Беринговия проток). Със своите 17 075 400 квадратни километра (6 592 800 квадратни мили), Русия е най-голямата държава в света, заемаща повече от една девета от сушата на Земята. Тя се простира в цяла Северна Азия и 40% от Европа и обхваща разнообразна гама от околни среди и форми на релефа. Русия притежава едни от най-големите запаси от минерални и енергийни ресурси в света и се смята за енергийна суперсила. Страната, дом на едни от най-големите горски резервати в света, съдържа приблизително една четвърт от незамръзналата сладка вода в света.
    Само тези нищожни данни са достатъчни да проумеем всички истини за Русия или Руската федерация !!! Проумяваме защо след около век апетитът на западния колониализъм отново се е настървил !... Проумяваме защо пред явното игнориране от Европа , Израел и Сащ усърдно рушат и взривяват всички дипломатически и военни бариери на Световния мир !... Един хегемон с 40 трилиона долара външен дълг + вманиачени ционисти които си въобразяват че са богои

    Коментиран от #93, #95

  • 42 Путинистче идиотче

    26 10 Отговор
    Тоя е като мен.....май забрави кой нахлу с многохилядна армия в Украйна и избива жени и деца.
  • 43 Българските турци

    12 32 Отговор

    До коментар #39 от "А в момента":

    продължение на 41
    Само тези нищожни данни са достатъчни да проумеем всички истини за Русия или Руската федерация !!! Проумяваме защо след около век апетитът на западния колониализъм отново се е настървил !... Проумяваме защо пред явното игнориране от Европа , Израел и Сащ усърдно рушат и взривяват всички дипломатически и военни бариери на Световния мир !... Един хегемон с 40 трилиона долара външен дълг + вманиачени ционисти които си въобразяват че са богоизбрани + глутницата от стандартни европейски хищници и лешояди ?!... Разиграват спектакъл пред света и се мъчат пак да заблудят човечеството, че те са пазители на мира ... че са пазители на правата на народите и носители на демокрация , прогрес и просперитет на всички онеправдани ?!!... Планетата ни отново е пред прага на поредния пир на злото ... поредният главоломен грабеж и жестоко кръвополитие !...

    Коментиран от #58

  • 44 Тоа ъ напълно

    35 10 Отговор
    Изкукал старчок....

    Коментиран от #60

  • 45 Митко Зъркела

    16 6 Отговор
    Изказването му е в стил Push the tempo.
  • 46 Ха ха

    37 6 Отговор
    И как го прави това "Всичко възможно да я спре" , като бомби яко Украйна! Този е луд.
  • 47 Диагноза

    38 8 Отговор
    Путлер е напълно неадекватен и невмeняем дърт, бункерен фашист който вече не знае какво да бръщолеви.

    Коментиран от #61

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Изкуфел дъртак

    32 8 Отговор
    Управлява Русия....Господ да им е на помощ.....
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 След 70 години

    15 5 Отговор
    Не тебе да ги избират за президенти....ЕГНто не прощава...
  • 52 Оди се гръмни

    6 3 Отговор

    До коментар #50 от "Артилерист":

    Бре......
  • 53 Кривоверен алкаш

    28 11 Отговор
    ТЕ не били започнали войната...Запада бил промит...стига с тези басни хората не са кьорави....Вие подкокоросахте жителите на Донбас да се опълчат на украинската власт...САМО ВИЕ....УБИЙЦИ И КРАДЦИ НИЕДНИ...
  • 54 78291

    4 3 Отговор
    Не бях аз той беше
  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Изкуфял дъртак

    21 8 Отговор
    Путине, Путине......време е да сменяш памперса
  • 58 Имате нужда от спешна, медицинска

    13 4 Отговор

    До коментар #43 от "Българските турци":

    помощ! 112 е номера. Няма нужда да ми благодарите.
  • 59 Според мен🤔

    18 5 Отговор
    торбата му с лъжите и демагогията вече празна и затова е пуснал разваления грамофон.
  • 60 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 61 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 64 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 65 Мдаа

    10 2 Отговор
    Путин е велик Човек и Диктатор! Обичан прототип на много герои в киното и литературата! Но несъмнено най-известния и обичан герой, който завинаги ще остане в сърцата на хората е ... джуджето Хаяско!
  • 66 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 67 Историк

    16 5 Отговор
    КГБ създава жестоки и хищни кадри античовеци като путин и затова света е в голяма опасност. Огромният им цинизъм,наглост и пренебрежение към истината вече 100 години тормозят света ,но през 21 век новороденият хитлер и Сталин,превъплътени в Путин, надхвърли всички терористи и е чудовищна заплаха за съществуването на цивилизацията. Още по-страшно е създаването и на чудовището тръмп, което прави още по-сложна ситуацията. Нашите свирепи путинолизци да заминават за Москва, за да си намерят там майстора. България има нужда от добронамерени родолюбци, за да се оправи!
  • 68 !!!

    16 5 Отговор
    Цинизмът на този изверг и злодей премина всякакви граници!
  • 69 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 70 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 71 Да, източниците ти са грамотни

    3 0 Отговор

    До коментар #69 от "И във Фрация има истрици":

    колкото теб. 🤣🤣🤣😂🤣🤣😍😂🤣
  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 за не българите

    3 0 Отговор

    До коментар #66 от "този редактор,М.Ганев,":

    истината боли !!!!!!!!!
  • 75 Асен

    14 4 Отговор
    Явно за рашистите да лъжат е нещо нормално.
  • 76 Летва

    14 5 Отговор
    Не може да бъде. Ботокса надминава генералните секретари на КПСС по безсрамие.
  • 77 Н.Колее

    3 1 Отговор
    ВСИЧКО АТОМНП Е МНГО ОПАСНО.
    ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ В ЦЕЛИЯ СВЯТ.
  • 78 ами какво да прави човека

    3 4 Отговор

    До коментар #66 от "този редактор,М.Ганев,":

    Америка спря да финансира антируската пропаганда,все отнякъде трябва да се изкарват пари за хляб.
  • 79 Н.Кплев

    9 2 Отговор
    ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА ОТ РУСИЯ.
    ВСЕКИ ДЕН И НОЩ ВЕЧЕ НАД 3 ГОДОНИ БПНБАРДИРАТ И НАХЛУВАТ В УКРАЙНА.
    ИСКАТ ДА В ПРЕВЗЕМАТ УКОПИРАТ И ДА СПРЪТ ВОЙНАТА.
  • 80 ЕДГАР КЕЙСИ

    11 3 Отговор
    КОМУНИСТИТЕ КАТО ПОСТОЯННО .................. ПОВТАРЯТ ЕДНА ЛЪЖА ................... ЗАПОЧВАТ ДА СИ Я ВЯРВАТ ЗА ИСТИНА ................... ФАКТ !
  • 81 Архимандрисандрит Бибиян

    6 3 Отговор
    Путилифонът батю Путйо каза каде се преизпълня с вера коги слуша кое казва ма не знае шо мо не верват останалите!?
  • 82 Усложнява памет

    4 11 Отговор
    Забравихте когато палеха и биеха българи азовците, забравихте защо азовските батальони избиваше цивилно население.

    Коментиран от #110

  • 83 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 84 Историк

    4 1 Отговор
    "23 август 1939 г. Сталин и Хитлер поделят Европа"

    Коментиран от #107

  • 85 Ами да

    3 3 Отговор
    Идиот!
  • 86 Оракула от Делфи

    8 3 Отговор
    Вари го, печи го , този руски олигарх , си е чист откровен лъжец!
  • 87 Кремълския дъртак

    8 3 Отговор
    Пак е неадекватен.....
  • 88 Тъй е

    6 4 Отговор
    Беше СВО на чужда територия, а на живеещите там им се стори, че е война. Освен това тази думичка "война" беше забранена едва ли не със закон
  • 89 потрес

    8 4 Отговор
    Кремълското чудовище, в сравнение с което Хитгрел е невинно чавдарчи, "правел всичко възможно да спре войната", като всеки ден взривява жилищни сгради, болници, университети и убива цивилни! Не, кремълският изрод и масов убиец е повече от чудовище!
  • 90 А кой, бе?

    7 0 Отговор
    Да не би накой да нарадна клемълска блатария? Кэв го дириш в Украйна? Надавам се скжро и да го намериш- дълъг и твърд.
  • 91 ани

    6 0 Отговор
    такива се раждат само в русия
  • 92 Тоя верно

    5 0 Отговор
    е мн тп.
  • 93 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 94 стоян георгиев

    4 1 Отговор
    Украйна е нападнала русия.това може да го каже само новия хитлер.навремето така Полша нападна Германия и СССР.
  • 95 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 96 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 97 🇷🇺РУСИЯ ПОПИЛЯ НАТО И ЗАПАДА ,

    2 3 Отговор
    КАТО УНИЩОЖИ ВСИЧКИ ПРЕХВАЛЕНИ АМЕРИК.ОРЪЖИЯ ЗА =430 МЛРД.$!... ИЗБИТИ СА = 2,2 МЛН.МОБИЛИЗИРНИ УКРАИНСКИ ВОЙНИЦИ НА ПРЕВРАТНИЯ УКРАИНСКИ ФАШИСТКИ МАРИОНЕТЕН РЕЖИМ- ОТ 2014 ,ЗАЕДНО С =6700 НАТОВСКИ ОФИЦЕРИ И ВОЕННИ ИНСТРУКТОРИ. ПОРЕДНАТА ЦВЕТНА АВАНТЮРА НА ЗАПАДА СЕ ОКАЗА ПОРЕДНИЯ ПРОВАЛ ! В МОМЕНТА В УКРАЙНА ИМА = 730 000 РУСКИ ВОЙНИЦИ ( ПОТВЪРДЕНО И ОТ ГРУ УКРАЙНА ),ЧАСТ ОТ 2,4 МЛН.РЕДОВНА РУСКА АРМИЯ 🇷🇺РУСИЯ СЕ ОКАЗА СЪС СТАБИЛНА ИКОНОМИКА,И УВЕЛИЧЕН ЗЛАТЕН РЕЗЕРВ НА =210 МЛРД.$ ЗА 2024Г.. СИЛНА ВОЕННА ПРОМИШЛЕНОСТ, ПРЕВИШАВАЩА ТАЗИ НА САЩ И ЕС =3 ТИ. ДУМИ НА ГЕН.СЕК.МАРК.РЮТЕ.СПОРЕД ЧЛ.1016,107 ОТ УСТАВА НА ООН .🇷🇺РУСИЯ ЩЕ ДОВЪРШИ ВОЕННАТА СИ ОПЕРАЦИЯ КОЯТО Е СРЕЩУ ФАШИСТКИЯ УКР. МАРИОНЕТЕН РЕЖИМ ДОШЪЛ С ПРЕВРАТ ОТ 2014г.!

    Коментиран от #104, #111, #112

  • 98 БУХАХАХА

    4 0 Отговор
    Тоя двойник да не се е родил вчера?!
  • 99 Дика

    6 1 Отговор
    Имало танкове в Донбас. Ами Донбас е в Украйна и има украински танкове, руските танкове чий го дирят там, а не си стоят в Русия? Как точно Украйна започва война с Русия на украинска територия? Ако на някой не му харесва да живее в Донбас заради украински танкове, свят широк.
  • 100 Иван

    5 0 Отговор
    Е, тоя най после ни обясни как Украйна е нападнала Русия. Тия шизофреници там наистина прекаляват с водката и антифриза.
  • 101 ян бибиян

    3 0 Отговор
    А един мармот ... Четенето на вестник Правда е вредно за психиката.
  • 102 Българските турци

    1 2 Отговор

    До коментар #95 от "стоян георгиев":

    Туркофобията размътва логиката на разума !... Типично е за съвременния "чуковски" манталитет на днешния българин !... Фактът, че Турция е фактор, е нещо което боде подсъзнателно почти всички български граждани независимо от етническия им произход !...Нито британци , нито немци и ни най малко пък французи никога не са били приятели или искренни съюзници на турците през хилядолетната им история на отношенията им пожежду си ... (от кръстоносните походи до Галиполи , Кут ел Амаре през ПСВ и НАТО в наши дни) !!! Американците не са сърбали до днес турска попара но Русия и Китай имат най болезните рани от турци и монголи в своите истории !!! Турците нямат братушки , нямат покровители и мишници под които да се приютяват, нямат поробители и освободители !... Всеки който им точи нож и им се зъби, им е враг !...Турският АСКЕР без да е обявена мобилизация е милионен професионален аскер ... обучен и оборудван по най модерната военна техника , тактика и стратегия , с опит и светкавична готовност за действие !..."Сигурност и доверие за приятели , страх и паника за врага !"...Горко на всеки който им се изпречи !..."

    Коментиран от #103, #105

  • 103 Българските турци

    2 2 Отговор

    До коментар #102 от "Българските турци":

    продължение
    "Сигурност и доверие за приятели , страх и паника за врага !"...Горко на всеки който им се изпречи !... Турция няма нужда от хвалба и фукане ... Всичко е наяве !...Турската армия е натовска армия и носи полумесец на аполетите си ....Турският Аскер е Ислямска армия и е вторият локомотив на НАТО и няма нищо общо нито с Червената армия на РФ и Путин ...нито пък с разни арабско - американски Авраамови проекти и образувания от петролни олигархии !..
    😊
  • 104 Русофила

    5 1 Отговор

    До коментар #97 от "🇷🇺РУСИЯ ПОПИЛЯ НАТО И ЗАПАДА ,":

    Е генетическо увредено същество..Особен ганьовския
  • 105 Каква

    4 0 Отговор

    До коментар #102 от "Българските турци":

    Хилядолетна история с французи, германци.......Вземи и прочети малко история.
    Радвай се, че балканските християнски народи с хилядолетна история имат противоречия помежду си.Иначе от Османската империя и Турция като нейна наследница щяхте да бъдете някъде около Анкара днеска.

    Коментиран от #106

  • 106 Българските турци

    1 4 Отговор

    До коментар #105 от "Каква":

    Четете история ВИЕ !...Мислите си ,че право на история имат само европейците !... Китайците са построили Великата китайска стена за дя спрат набезите на тюрките ... Атила с хунските турци е обсадил Рим !....Кръстопосците са спрени и громени от селджуците ... Историята е започнала от изток ... от синовете и внуците на пророка Ной след "библейския потоп"!...
  • 107 Истинският историк

    6 0 Отговор

    До коментар #84 от "Историк":

    Жалко е да не можете да измислите друго име и с него да се изказване. Плагиатство е измама и вие копейките сте специалисти. С това, че Хитлер и Сталин си поделят Европа ,искате да оневините Путин , но само незнаещите историята на СССР ще ти повярват.
  • 108 Любопитния

    2 0 Отговор

    До коментар #26 от "Госあ":

    След като направи квалификации на руснаци и украинци,да се представиш ти кой си??
  • 109 ОТЛИЧНИК

    6 1 Отговор
    Да!
    Точно така!
    На 24 февруари 2022 Украйна навлезе в границите на русия.
    Смях в залата.
    Това е най-голямия лъжец, убиец и крадец на деца.
    В ХАГА.
  • 110 Иииихуууу ганьоооо

    6 0 Отговор

    До коментар #82 от "Усложнява памет":

    Колко е услужлива паметта когато трябва да се прави руска пропаганда на базата на лъжи!!
  • 111 НЕ ЛЪЖИ!

    6 4 Отговор

    До коментар #97 от "🇷🇺РУСИЯ ПОПИЛЯ НАТО И ЗАПАДА ,":

    РУСИЯ С БОДРА СТЪПКА КАРАЧИ КЪМ ПРИКЛЮЧВАНЕ!! ДЪРЖАВА РУСИЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА ОТ 108 ГОДИНИ! ДЪРЖАВАТА РФ С ИКОНОМИКА КОЛКОТО ИСПАНИЯ Е СЪЗДАДЕНА ПРЕДИ 34 ГОДИНИ,НЕ Е НИТО ГОЛЯМА СИЛА,НИТО ФАКТОР!!
  • 112 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 113 Лошото гогато

    4 5 Отговор
    си диктатор джудже е ,че си извън реалния свят и живот!
  • 114 ДА Е ЯСНО ! ( на манипул.сива маса в ес)

    6 5 Отговор
    🇷🇺РУСИЯ ЩЕ ДОВЪРШИ "СВО СПОРЕД ЧЛЕН 106,107, ОТ УСТАВА НА ООН, СРЕЩУ ЛАНСИРАНИЯ В УКРАЙНА ЗАПАДЕН ФАШИЗЪМ ОТ 2014 ИЗБИВАЛ ГРАЖДАНИТЕ СИ 8 Г. ! САЩ И НАТО ОТДАВНА НЕ СА В ПОЗИЦИЯ ДА ДИКТУВАТ УСЛОВИЯ НА ВЕЛИКА 🇷🇺 РУСИЯ . ТЕ НЕ СА АКТУАЛЕН ФАКТОР - НИТО ВЪВ ФИНАНСОВО ( ЗАГУБИТЕ НА САЩ ПРЕВИШИХА = 7,3 ТРИЛ.$),НИТО ВЪВ ВОЕННО ТЕХНИЧЕСКО ОТНОШЕНИЕ..( ВСИЧКОТО МОДЕРНО РЕКЛАМИРАНО АМЕРИКАНСКО ОРЪЖИЕ - ПЕЙТРИЪТ,АБРАМС,АТАКАМС...Е УНИЩОЖЕНО = 430 МЛРД.$ КОЕТО ДОВЕДЕ ДО КРИЗА С НАЛИЧНОСТИТЕ В НАТО .ЗА 2024Г 🇷🇺РУСИЯ Е С ОТЛИЧНИ ФИНАНСОВИ ПОКАЗАТЕЛИ И УВЕЛИЧ.ЗЛАТЕН РЕЗЕРВ НА= 210 МЛРД.$ .
    НА УКРАЙНА НЕ Е ОБЯВЕНА ВОЙНА . ЗА ТАЗИ ЦЕЛ РУСИЯ ИМА ПРЕДОСТАТЪЧНО НЕЯДРЕННИ ОРЪЖИЯ ЗА МАСОВО ПОРАЗЯВАНЕ, КАТО ВАКУУМНИТЕ "ОДАБ-9000".
    В МОМЕНТА, ВЪРВИ СВО, И В УКРАЙНА СЕ НАМИРАТ= 730 000 РУСКИ ВОЙНИЦИ,( потвърдено и от ГРУ-Украйна).ТЕ СА ЧАСТ ОТ = 2,4 МЛН РЕДОВНА АРМИЯ . ВОЕННАТА ОПЕРАЦИЯ ЩЕ БЪДЕ ДОВЪРШЕНА,БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ ПИЩИ ОТ Г-7
    ....ПРИ КОНФЛИКТ НА ГЛОБАЛНО НИВО, ДОСТАТЪЧНИ СА САМО = 12 бр. 🇷🇺РУСКИ 200 тонни SS-X-30 ,С ОБСЕГ = 18 000 КМ, със скорост 33М, ВКЛ.ПРЕЗ АРКТИКА,ЗА ПОД = 9 МИНУТИ И НАТО И САЩ ЩЕ БЪДАТ ИЗПЕПЕЛЕНИ ! ЗАЩИТА ПРИ ТЕЗИ СИСТЕМИ НЯМА.САЩ СА БЕЗЗАЩИТНИ. ( ИЗЯВЛЕНИЕ НА СКОТ РИТЕР- ВОЕНЕН СПЕЦИАЛИСТ ОТ ЦРУ,САЩ, октомври 2024г. )
  • 115 НАПОМНЯНЕ :

    6 5 Отговор
    🇷🇺Г-Н ПУТИН , Е НАЙ- УСПЕШНИЯТ ПОЛИТИК В🌐 СВЕТА, И В 🇷🇺 РУСИЯ ,ПОДДЪРЖАН С= 85% ,10-та ГОДИНА ПОДРЕД- ФАКТ СПОРЕД ПРОУЧВАНИЯ НА МНОГО МЕЖДУНАРОДНИ ОРГАНИЗАЦИИ ! ПУТИН Е УНИКАЛНА ИНТЕЛИГЕНТНА ЛИЧНОСТ. ОФИЦЕР ОТ ТАЙНИТЕ СЛУЖБИ НА РФ, С ОГРОМНА БАЗА ПОЗНАНИЯ !2024г- РУСКАТА ИКОНОМИКА Е В ПОДЕМ(+4%) ,МИН.БЕЗРАБ (+2%), БЮДЖ.ДЕФИЦ= 1,2%,И УВЕЛИЧЕН ЗЛАТЕН РЕЗЕРВ НА = 200 МЛРД.$( ЗА 2024).СПЕЦИАЛНАТА ВОЕННА ОПЕРАЦИЯ СРЕЩУ УКР.РЕЖИМ, Е СПОРЕД: ЧЛ.106,107 ОТ УСТАВА НА ООН ,ПРОТИВ ВЪЗРОДЕНИЯ УКРАИНСКИ ФАШИЗЪМ ОТ 2014 Г (САМО ЗА 2023 Г. =НАД 5,,5 МЛН.УКРАИНСКИ ГРАЖДАНИ СА ЕМИГРИРАЛИ И ПОТЪРСИЛИ УБЕЖИЩЕ И ЗАЩИТА В РУСИЯ ,БЯГАЙКИ ОТ ФАШИСТКИЯ ИМ РЕЖИМ ОТ 2014-ГОРИЛ ЖИВИ ХОРА НА ЦЕНТЪРА В КИЕВ, ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЯЛ СВЯТ .СРАМ ЗА ЕС И ЦЕНЗУРАТА МУ ! ПУТИН НАПРАВИ РУСИЯ ЕДИНСТВЕНАТА В СВЕТА НЕЗАВИСИМА- В АБСОЛЮТНО ВСЯКА ОБЛАСТ , СИЛНА СТРАНА. ТЕХНОЛОГИЧНО СПОСОБНА ДА ЗАЛИЧИ САЩ ЗА 9 МИНУТИ ,САМО С 10 БР.SS-X-30 ! ..ПРЕЗ 2022 Г КОМИСИЯ В ООН ОПРЕДЕЛИ ГР.МОСКВА ЗА НАЙ-ДОБЪР МЕГАЛОПОЛИС В СВЕТА (13-17 МЛН.ЖИТ.) С ОТЛИЧНА ИНФРАСТРУКТУРА И СТАНДАРТ ИЗ МЕЖДУ 54 КЛАСИРАНИ ОТ СВЕТА... САМО В ЛОС АНДЖЕЛИС = 75 000 ДУШИ СПЯТ НА УЛИЦАТА.ДЪРЖ.ДЪЛГ НА САЩ ВЕЧЕ Е=37 ТРИЛ.$ !
  • 116 🇷🇺РУСИЯ ПОПИЛЯ НАТО И ЗАПАДА,

    6 5 Отговор
    КАТО УНИЩОЖИ ВСИЧКИ ПРЕХВАЛЕНИ АМЕРИК.ОРЪЖИЯ ЗА =430 МЛРД.$! ИЗБИТИ СА = 2,2 МЛН.МОБИЛИЗИРНИ УКРАИНСКИ ВОЙНИЦИ НА РЕЖИМА ,ЗАЕДНО С =6700 НАТОВСКИ ОФИЦЕРИ И ВОЕННИ ИНСТРУКТОРИ. ПОРЕДНАТА ЦВЕТНА АВАНТЮРА НА ЗАПАДА СЕ ОКАЗА ПОРЕДНИЯ ПРОВАЛ ! В МОМЕНТА В УКРАЙНА ИМА = 730 000 РУСКИ ВОЙНИЦИ ( ПОТВЪРДЕНО И ОТ ГРУ УКРАЙНА ),ЧАСТ ОТ 2,4 МЛН.РЕДОВНА РУСКА АРМИЯ 🇷🇺РУСИЯ СЕ ОКАЗА СЪС СТАБИЛНА ИКОНОМИКА,И УВЕЛИЧЕН ЗЛАТЕН РЕЗЕРВ НА =210 МЛРД.$ ЗА 2024Г.. СИЛНА ВОЕННА ПРОМИШЛЕНОСТ, ПРЕВИШАВАЩА ТАЗИ НА САЩ И ЕС =3 ТИ. ДУМИ НА ГЕН.СЕК.МАРК.РЮТЕ.СПОРЕД ЧЛ.1016,107 ОТ УСТАВА НА ООН .🇷🇺РУСИЯ ЩЕ ДОВЪРШИ ВОЕННАТА СИ ОПЕРАЦИЯ КОЯТО Е СРЕЩУ ФАШИСТКИЯ УКР. МАРИОНЕТЕН РЕЖИМ ДОШЪЛ С ПРЕВРАТ ОТ 2014г.!
  • 117 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 118 Пеко

    0 0 Отговор
    С две думи всьо по плану.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания