9 Юли, 2016 12:30 12 408 8

Продава се един от първите Ford GT40

  • ford-
  • gt40-
  • аукцион-
  • търг-
  • търг

Тази година Ford GT40 празнува своя 50-годишен юбилей. Роден в омразата към Енцо Ферари поради факта, че Ford се опитва да купи Ferrari, но всичко в един момент се разваля без реална причина, автомобилът превзема 24-те часа на Льо Ман. През 66-та буквално няма друг на стълбичката и тогава е създадена машината, за която ще ви разкажем.

С номер на шасито P/1028, автомобилът излязъл от завода на 8-ми февруари 1966-та е първият доставен в Северна Америка. Той е и единствения GT40 с фабрична климатична инсталация. Освене него вътрешността на автомобила е облечена в кожа, отделения за багаж и защита на шасито, както и уникална боя. Към тези неща можем да прибавим и това, че автомобилът е бил собственост на една фамилия близо 40 години.

Наскоро той е получил и пълна реставрация отнела близо 4 години, а на таблото са изписани цифрите 11000 в мили или 17700 километра. Двигателят на автомобила е 4.7-литров V8 и има мощност от 335 конси сили изпращани през петстепенна ръчна скоростна кутия ZF, която е използвана и за състезателните версии.

"Невъзможно е да се намери представител на модела в по-добро здраве" споделя историка на модела Рони Спейн. Автомобилът ще бъде пуснат на търг организиран от Mecum Auctions в Монтерей и може би ще стане рекордьор.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Дъмби

    0 4 Отговор
    Пали ли?
  • 2 Дъмби e dumb

    1 2 Отговор
    Не разбира се
  • 3 Дъмбо

    0 3 Отговор
    Пълен боклук !

    Коментиран от #4, #5

  • 4 Гост

    2 0 Отговор

    До коментар #3 от "Дъмбо":

    "Пълен боклук" на една от иконите в автомобилостроенето?
    Ти или си малоумен или си на 13 години!
  • 5 миседниш накура

    2 0 Отговор

    До коментар #3 от "Дъмбо":

    абе кво разбираш ти от изкуство
  • 6 Роман Ценов

    1 0 Отговор
    Наистина това е класика.
  • 7 Тит

    1 0 Отговор
    Заминава поне за 10милиона!
  • 8 Никито Иванов

    0 0 Отговор
    щом не е първият :)