3 Април, 2012 11:16 7 271 23

Модернизация за китайския Cayenne

  • hawtai-
  • b35-
  • пекин 2012-
  • porsche-
  • cayenne

Безочливото плагиатство е една от най-дразнещите практики на китайските конструктори и дизайнери, но никой не може да отрече усърдието, с което обновяват своите копия.

Компанията Hawtai например подготвя модернизирана версия на всъдехода си B35 за автосалона в Пекин. Клонингът на Porsche Cayenne се появи през 2010 г., а фейслифтът се изчерпва с козметични изменения по външността. Най-забележимата от тях е подмяната на решетката от Bentley с... такава от Jaguar XJ.

Китайският Cayenne е дълъг 4 618, широк 1 858 и висок 1 753 мм при междуосие от 2.62 метра. Предлага се с 1.8-литров бензинов турбодвигател с мощност 160 к.с. и 2.0-литров турбодизел със 150 коня. Трансмисиите са 5-степенна механика или автоматик с 4 предавки, а двойното предаване се заплаща допълнително.

 
В родината си Hawtai B35 струва 123 700 юана (€14 800).


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 МММ

    8 1 Отговор
    Я виж какъв красавец!
    Да го карат и него да го правим тука.

  • 2 М_SUX

    5 0 Отговор
    За 15 хиляди евро си взимаш кайен.... тука си взимаш Дачия за толкова.
  • 3 Copy/paste

    6 0 Отговор
    Практика в автомобилостроенето е старите разработки на фирмите да се продават на други. Киа, хюндай, деу когато започваха преди години да навлизат на Европейския пазар, дали не правеха същото. Сега деу вече е шевролет, ама основните агрегати и възли са си опел или опел е деу не се знае. Хюндай санта фе няма нищо общо с със Субару трибека....
    На това кое му кайена не знам, но на мен много ми харесва!!! С удоволствие бих му навъртял 100 000 - 200 000 и да го сменя пак с ново. А да не говорим,че и на повечето автомобили електрониката по един или друг начин се прави в Китай.
  • 4 Kofti

    3 4 Отговор
    Mnogo mi e interesno edno neshto - v povecheto statii za avtomobili na utvardeni marki s dulgogodishna istoria i tradicii se namirat vinagi 95% komentirashti, koito da pluiat i kritikuvat, no kogato se pishe za niakoi evtin kokosharnik kato tova po-gore i vsichki mu se vazhishtavat i radvat vse edno e vruh v avtomobilostroeneto?
  • 5 VR4 TT

    1 1 Отговор
    Решетката била приличала на еди-кво си, левия мигач от друго, болтовете на джантите от трето.
  • 6 simspsi

    2 1 Отговор
    Вътре е като киа сортнто
  • 7 NICK_1911

    4 4 Отговор
    Това че китайския Cayenne не се харесва на някой хора не значи че е боклук , и това че е китайска реплика / копие си има и положителни страни , не всеки може да си купи чисто нов Cayenne за 15 000 евра , да за 15к ще получиш автомобил които прилича на каиен но пък ще е чисто нов а не краден от Гремания или от 3 един
  • 8 кик

    1 4 Отговор
    аууу ама много е хубав и екран4е си има....бих си взел такъв да не съм луд да дам за истински кайен 10 пъти по толкова ..........

    Коментиран от #18

  • 9 аз

    4 0 Отговор
    Предлага се с 1.8-литров бензинов турбодвигател с мощност 160 к.с.
    хаххахахахаха
    хахахахха
    ахахаххаха
    ахахахха
  • 10 той

    1 4 Отговор
    това нещо е много яко харесва ми
  • 11 Мирослав Марков

    3 2 Отговор
    малуумни китайци!колко им е малко акъла че не могът да си измислят свой модел.дразнят много!!!
  • 12 бмв мерцедес ауди боклуци

    2 2 Отговор
    Какво ви дразни ве хората правят това е важното,вие кво правите НИЩО!!!!!
  • 13 просто гост

    3 1 Отговор
    Това,че е китайско казва достатъчно.Патил съм си от китайските неща и повече няма да направя грешката да си купя нещо китайско.Това,че е 10 пъти по евтин чисто новото Б35 от Кайен на 5 години трябва да означава нещо за вас.Предпочитам да си купя кола на 5-6 години но да е "истинска" ,не да дам същите пари за чисто ново китайско изпълнение и след 20 000 км да започнат ядовете.

    Коментиран от #15

  • 14 ВИП АМГ

    1 3 Отговор
    tova e po hubavo ot klozeta na VAG

    Коментиран от #16

  • 15 Vanko

    2 0 Отговор

    До коментар #13 от "просто гост":

    @13 ,не се заяждам , просто искам да те попитам: има ли вече нещо , което да не е китайско ?
  • 16 Христо Цветанов

    1 1 Отговор

    До коментар #14 от "ВИП АМГ":

    14 Знаеш ли какво пише в речника срещу думата хейтър .................вероятно в момента след като си го прочел вече го търсиш в гугъл

    Коментиран от #22

  • 17 Kobester

    2 0 Отговор
    Таблото прилича на Лексус, но по-добре направено. Иначе с този цвят и това дърво ми харесва. Отвън не е лош. Отзад си е Кайен, отпред е малко по-различен, но ми допада. Като цяло бих го карал.
    30 000 струва нова, не изглежда зле. Поддръжката ще е доста по-евтина от немските, но ще се чупи повече, Като цяло става, колко да караш нова кола и ако сдаде багажа изцяло и трябва да я хвърляш, да не ти пука.(С 2 думи т***к кола)
  • 18 Kobester

    0 2 Отговор

    До коментар #8 от "кик":

    @8 Ако имам 150 000 и мога да ги "отделя" бих си взел чисто нов Кайен или Рейндж пред китайския, който е 30 000. Все пак Кайена си е Кайен, много по-добър, по-луксозен, по-мощен и по-по-по-по-.
  • 19 емил георгиев

    2 0 Отговор
    красота, новото е с гаранция бре момци, мислете малко, сега таралясниците са направени да издържат докато изтече лизинга и после давай луди пари за ремонт

    Коментиран от #20

  • 20 Kobester

    1 0 Отговор

    До коментар #19 от "емил георгиев":

    @19 Да, за това е хубаво това китайско "чудо". Евтино, с гаранция(безплатни ремонти), почти никакви разходи по него и като изтече гаранцията просто го продаваш и или взимаш ново китайско "чудо" или взимаш 5 годишна нормална, истинска кола. Това е далаверата.
  • 21 Китайски гост

    1 0 Отговор
    "патил съм от китайско"
    Абе ти друго имаш ли у вас.
    Телевизора ли не ти е китайски, компютъра ли не е китайски
    GSM-a ли не ти е китайски, слиповете ли не са ти китайски.
    Да ви и "благородниците" , къде сте голЬЕми в нет-а,
  • 22 ВИП АМГ

    0 0 Отговор

    До коментар #16 от "Христо Цветанов":

    @16 vinagi kogato vidia pisaniata se seshtam za Bai Ganio.
  • 23 иван

    0 0 Отговор
    Всичко вече е китайско приятел.Преди няколко дни си взех смартфон на LG за 600лв и познай какво пишеше отзад под капака - MADE IN CHINA, взех си наскоро и маратонки Адидас от Outlet и като повдигнах езика - какво да видя на етикета - Made in CHINA.Всичко се прави в Китай.