Установихме незаконна сеч и строителство в горски имот край „Златни пясъци“. Това заяви министърът на земеделието и храните Пламен Абровски по време на брифинг пред медии след извършена проверка в местността „Баба Алино“.
Той обясни, че имотът е бил държавна собственост на Министерството на земеделието и храните, като през 2005 г. е заменен срещу частен имот на друго място. След извършената замяна той става частна собственост, но попада в обхвата на параграф 3, ал. 1 от Закона за горите, съгласно който за такива имоти има забрана за промяна на предназначението.
Министър Абровски информира още, че на 26 октомври 2023 г. е извършена проверка от страна на Регионална дирекция по горите – Варна по подаден сигнал, при която са установени незаконните действия.
„Служителите са констатирали не само извършване на сеч, но и строителни дейности в имот, за който съществува законова забрана за промяна на предназначението“, подчерта той.
По думите му е съставен констативен протокол, а служителите на Регионална дирекция по горите – Варна са уведомили Община Варна, Областна дирекция на МВР – Варна, Прокуратурата и ДНСК, но не са последвали необходимите действия.
„Това е беззаконие. Намираме се на място, което по документи се води гора, а около нас бетонът е значително повече от гората“, коментира още министър Абровски.
В проверката участваха и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, заместник-министърът на вътрешните работи Калоян Милтенов, заместник-министърът на околната среда и водите Костадин Гешев, както и експерти от Регионалната дирекция за национален строителен контрол – Варна и Регионалната дирекция по горите – Варна.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
21:40 27.05.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Яшар
21:42 27.05.2026
4 Костя стоянов да заведе медиите да
21:43 27.05.2026
5 Пламен
21:44 27.05.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Сталин
Коментиран от #11
21:45 27.05.2026
8 ?????
Възраждане са го захапали тоя въпрос от 2023 г.
Имат сигнали до община Варна, до прокуратурата, до МВР, до ДАНС.
Ама Коцев изведнъж прогледна вчера когато се размириса.
Петроханците има ли в нещо да не са си пуснали пипалата?
21:50 27.05.2026
9 бою циганина
21:54 27.05.2026
10 Асен Василев
21:56 27.05.2026
11 Гробар
До коментар #7 от "Сталин":
Много бързаш. Имат все пак 4 години да наблюдават отблизо, да установяват, следят и констатират. Бързата работа, срам за майстора.21:56 27.05.2026
12 Ужас безкрай
21:56 27.05.2026
13 Гост
21:57 27.05.2026
14 Бяхме забравили заменките
21:59 27.05.2026
15 Ганя Путинофила
22:01 27.05.2026
16 Руснаците от Одеса с украински паспорти
22:04 27.05.2026
17 След Сандала !
Взехте !
Да ги !
Установявате !
За Това Ли ?
Ви Плащат ?
22:10 27.05.2026
18 Какъв Е ? Този !
22:13 27.05.2026
19 Благо Коцев е одобрил ПУП-а на градчето
22:28 27.05.2026
20 Как КУБ се отблагодари на ППДБ?
22:32 27.05.2026
21 Руския валия герб
22:36 27.05.2026
22 Браво за министрите
По принцип варненци са алчни за богатство незэвисима от почина на придобиване
Варна не е морето
Там е шарил и.павлов
Сега вдовицата куха лейка харчи нашите пари
ИК си върза гащите че минала давност
За приватизацията това но трябва да важи
Всичките в кюпа на съд
22:37 27.05.2026
23 Тома
23:30 27.05.2026
24 Провокатор
Всичко ли е било законно при създаването на този руски комплекс? Защо контролните органи не се поразровят? Навремето БСП предложи Радев за президент и оттам започна неговото издигане. Той си е техен човек, макар че днес е вече на страната само на тяхната, червената олигархия. Дали пък в периода на неговото управление не се предприемат само такива контролни мерки, които биха се харесали на дъртите комуняги? Да наритаме украинците, а руснаците да не пипаме?
23:41 27.05.2026
25 Морския
00:04 28.05.2026
26 Хмм
00:51 28.05.2026
27 Истината
Подобни руско-еврейски селища(освен Варна )има на Бургаски минерални бани,в София край язовир Искър,в Арбанаси и Хисаря
00:59 28.05.2026
28 КУБ
01:55 28.05.2026
29 Хмм
05:30 28.05.2026
30 дядото
05:51 28.05.2026
31 Тити
07:18 28.05.2026
32 Иван
09:23 28.05.2026
33 Инсинуации !
Тримата Глупаци !
14:53 28.05.2026
34 ОЛГА
Само да попитам,този министър на въртележките от Луна парк,знае ли кой плаща установяването?
Какво ли ще ви наредят да установявате?Рундьо продълцава да се пери,като петел на бунище!
20:43 28.05.2026
35 ОЛГА
Само да попитам,този министър на въртележките от Луна парк,знае ли кой плаща установяването?
Какво ли ще ви наредят да установявате?Рундьо продължава да се пери,като петел на бунище!
20:45 28.05.2026
36 Радостин
09:09 29.05.2026
37 Динко
09:10 29.05.2026