„Община Варна трябва да премахне постройките в местността „Баба Алино“, за да може се започне възстановяването на природата“. Това каза министърът на земеделието Пламен Абровски в Стара Загора.
„Аз мога да настоявам като министър, мога да настоявам и като гражданин, и като данъкоплатец на тази държава, но отговорността си е на кмета на Варна. Моят призив е да се спази закона, защото в тази държава, това, което ни прави държава, са законите и тяхното спазване. Когато престанем да се занимаваме и да спазваме законите, тогава изчезва държавата и тогава има беззаконие. Това, което правителството ще прави, ще бъде абсолютно спазване на закона“, подчерта той.
„Октомври 2023 година започват първите сигнали от едно НПО. По най-бързия начин след това регионална дирекция по горите е реагирала за опазване на гората. От гледна точка обаче на строителен надзор и контрол, община Варна се е забавила доста, допълни той.
„Една прекрасна гора е унищожена. Надявам се тя да бъде възстановена. Загубите за природата обаче са огромни“, посочи министърът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ООрана държава
Коментиран от #71
11:49 01.06.2026
2 Герп боклуци
Коментиран от #31
11:51 01.06.2026
3 ами
Коментиран от #10, #11
11:52 01.06.2026
4 Само?
Защо няма незабавни арести?
Защо не се разследва и дипломатката на Окраина и отзове?
11:52 01.06.2026
5 Къв министър, бе..
Коментиран от #22, #67, #74
11:54 01.06.2026
6 Ммммм
11:54 01.06.2026
7 Забавила се била
На престъпно деяние му се казва" забавяне"
Или престъпление?
11:56 01.06.2026
8 ДрайвингПлежър
Ако е незаконно къде са арестуваните?
Коментиран от #12, #15, #20, #23, #24
11:56 01.06.2026
9 Ст сержанта
12:00 01.06.2026
10 Да........
До коментар #3 от "ами":
Не ги продава държавата! С фалшиви документи лесно можеш да измамиш прогнилата държава. Всичко да се събаря, а гората да се възстанови от украинския измамник! Т.н. "собственици" да си търсят парите от "бизнесмена", на който са ги подарили. И то само, ако докажат, че не са били наясно с измамата. Питам се кой купува луксозни жилища, до морето, за по 800Е на кв.м.!? Когато някой ти продава нещо на четвърт цена, всеки знае че е измама.Коментиран от #16, #19
12:01 01.06.2026
11 Пак грешка
До коментар #3 от "ами":
Държавната нищо не продава.Има корумпирани чиновници и инвеститори - мошенници.
12:01 01.06.2026
12 Брокер ли си
До коментар #8 от "ДрайвингПлежър":
Незаконно следва събаряне, построено то не трябва да е там, гората да се възстанови, укарите да се изгонят от страната12:02 01.06.2026
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 АГАТ а Кристи
12:04 01.06.2026
15 стоян георгиев
До коментар #8 от "ДрайвингПлежър":
Трудно ще те разберат.всъщност виновниците няма да бъдат наказани а ще платят невинните за пореден път.Коментиран от #27
12:04 01.06.2026
16 Точен коментар
До коментар #10 от "Да........":
Това е истината, в тоя район кв. м под 3000 евро няма12:04 01.06.2026
17 Леля Гошо
12:05 01.06.2026
18 сигурно
12:05 01.06.2026
19 Това е друг въпрос
До коментар #10 от "Да........":
Да покажат платежни нареждания да видим колко са платили. Да не се окаже, че има подставени лица - собственици.12:06 01.06.2026
20 Търся
До коментар #8 от "ДрайвингПлежър":
да наема начинаещ бояджия12:06 01.06.2026
21 Цецо
12:07 01.06.2026
22 Може
До коментар #5 от "Къв министър, бе..":
Но спрямо герберастите и жълтите либерасти изглеждат като професори и професионалисти.12:07 01.06.2026
23 Е......
До коментар #8 от "ДрайвингПлежър":
Ти къде си чувал за читав нотариален акт върху незаконен имот? Всички по веригата в затвора - там не са им необходими жилищни площи - имат си там всичко. Спешно да се взривяват тия незаконни постройки. В противен случай всеки ще започне да си строи където му хареса. Бай дъ уей, аз съм си набелязал две три апетитни кътчета по морето и едно на Витоша, където ще започна да си строя хотелчета, ако тая измама получи зелена светлина. Щом може за някакъв украино-руснак, що да не може и за мен - в собствената ми държава, на която плащам огромни данъци.Коментиран от #25
12:08 01.06.2026
24 От цялта работа
До коментар #8 от "ДрайвингПлежър":
Ще им остане ид.ч от парцела, ако го има в нот. акт.12:11 01.06.2026
25 стоян георгиев
До коментар #23 от "Е......":
само да ти кажа по закон ако аз реша да заключа апартамента ти без даже да имаме договор на теб ще са ти нужни две години да ме изгониш от него.представи си ако имам истински нотариален акт за него...това дето ти искаш няма никакво значение.най лошото е че тези дето са направили престъплението и са взели парите ще се измъкнат а ще платят тия дето са купили имотите и ние като общество.Коментиран от #41
12:14 01.06.2026
26 Хо хо
Коментиран от #33
12:14 01.06.2026
27 Да питам само
До коментар #15 от "стоян георгиев":
Кои от замесените в беззаконието са жертви? Всички са в ла й н.ата. Затова събарят, всички - в панделата и там помежду си да се разберат кой крив, кой прав.Коментиран от #30
12:14 01.06.2026
28 правилно
12:15 01.06.2026
29 МАКСУТА
12:18 01.06.2026
30 стоян георгиев
До коментар #27 от "Да питам само":
Купувачите са жертви и ние дето ще плащаме.да събарят ..в панделата...доста смешно!не става така.люк скайуокър е несъществуващ филмов герой.Коментиран от #43
12:22 01.06.2026
31 Решение
До коментар #2 от "Герп боклуци":
Не трябва, все така става с изключения. Трябва този път до край. Иначе все ще повтаряеме. До това доведе Доган Сарай Росенец и още много. Очевидно е недостатъчно. Събарят, Кмета на Варна му добавят престпление по служба че бездейства доказателства колкото искате тогава. В страната ще спрат подобни изпълнения. Освен това цените на имотите фръкнаха защото през 2025г праха пари в имоти наши и чужди. Да си търсят парите от КУБ. А на първо време дда сорат тока и водата щом няма строителни книжа. Това е най лесно изпълнимо. После всичко ще се намести само. Тия ще си съберат багажа и ще отидат в Македония например, ча са на един акъл. После много ще се замислят къде и от кого купуват, а банките какви кредити даватКоментиран от #48
12:22 01.06.2026
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 стоян георгиев
До коментар #26 от "Хо хо":
По времето на строителството имаше няколко служебни кабинета на радев.какво от това?Коментиран от #40
12:23 01.06.2026
34 пълно събаряне
1. България дава 1 милиард на Украйна уж като "помощ"
2. Зеленски и Ермак прибират 500 милиона за яхти и имоти по целия свят.
3. Ермак ръща чрез укропосолството и КУБ 500 милиона у нас.
4. От тях 300 милиона отиват за ГЕРБ, ДПС и ПП-ДБ, както и строеж на имоти в Баба Алино за тях почти без пари.
5. 100 милиона потъват в сметките на строителните фирми на родата на кмета на Варна.
6. Със 100 милиона и парите от излъгани балъци се строи.
Коментиран от #35
12:27 01.06.2026
35 стоян георгиев
До коментар #34 от "пълно събаряне":
Веднага ги разкри.... без подобни системи борисов и пеевски ако са искали са можели да вземат и повече.вероятно са и взели.изнесохме маса оръжие и ток за Украйна.комисионните са даже официални.12:30 01.06.2026
36 Абе човек не може една тоалетна външна
12:33 01.06.2026
37 здраво мислещ
12:39 01.06.2026
38 Боздуган
12:41 01.06.2026
39 Това е
Добре бе хора, как стигнахме такова дъно като държава. Няма да има оправия ако няма 2-3 едночасови дела и до стената като Чаушеску
Коментиран от #50
12:48 01.06.2026
40 Хо хо
До коментар #33 от "стоян георгиев":
То и Боташ имаше, и кво от това. Ако имаш памет 2023-24 управляваха ППДБ и ДПС а ГЕРБ излизаха от голямото чагъркане и нямаха думата. Всъщност сглобката се разпадна когато Радев прати ДАНС да излови пуделите на Рашко и тези в пловдивско на Шиши.12:55 01.06.2026
41 Така е!
До коментар #25 от "стоян георгиев":
"тия дето са "КУПИЛИ" имотите" задължително трябва да си платят за измамата. Който купува луксозен имот при 800Е за кв.м. /при цени над 3000Е в района/ е наясно, че всичко е незаконно. А и така или иначе тия украински "бежанци" са временно пребиваващи - до края на войната. Подали сме им пръстче, а те ни изтръгнаха ръката. Кой им дава право да се заселват тук завинаги!?Коментиран от #44, #49
12:58 01.06.2026
42 Българин
13:02 01.06.2026
43 Ха-ха
До коментар #30 от "стоян георгиев":
Стоене, Стоенчо, истинското ти име Оликсей ли е или Володимир? Ти вероятно се един от т.нар. "собственици"-измамници. Ако се приемаш за жертва - съди се с тоя "предприемач", с който сте се договорили да мамите България.Много се разсмърдя цялата гнусотия и този път властите щат-не щат, ТРЯБВА да приложат закона! Иначе са ЧАО!
Коментиран от #47
13:06 01.06.2026
44 БГ е разграден двор
До коментар #41 от "Така е!":
Тия навлеци трудно ще бъдат изгонени, решението е визи, но в делаверата са всички политици, те печелят от тия и ги канят тук13:13 01.06.2026
45 Никой
Коментиран от #78
13:51 01.06.2026
46 веселин
13:58 01.06.2026
47 стоян георгиев
До коментар #43 от "Ха-ха":
Истинското ми име е това което пише.проблема няма да се реши с празните бабаитски приказки.закона е врата в полето когато тия дето трябва да го спазват имат избиратели дето като теб не са наясно с него.та нищо няма да стане .тия дето са взели парите няма да ги върнат.собствениците на имотите ще се съдят с държавата с години докато един ден я осъдят макар че ще им бутнат някога и имотите,а накрая ще платим ние.това ще стане.Коментиран от #52, #70
14:01 01.06.2026
48 Да........
До коментар #31 от "Решение":
Това е точно така!14:03 01.06.2026
49 стоян георгиев
До коментар #41 от "Така е!":
Ти не знаеш на какви пари са купили имотите и няма как да пишеш кой има право и на какви пари да купува имоти у нас.купувача когато купува имот спазва определен ред и ако той е спазен няма за какво да го обвиняваш.особено и ако част от имотите са купени с ипотечни кредити където банките имат огромен опит и авторитет че сделките са законни.Коментиран от #53
14:04 01.06.2026
50 Да питам само
До коментар #39 от "Това е":
В Елените, собствениците не бяха ли пак украинци-руснаци? Тия приеха цялата ни страна за бащиния. Стига с това руско робство. Кога ще се освободим, да се отървем от тия неандерталци?Коментиран от #75
14:08 01.06.2026
51 123
14:10 01.06.2026
52 Да те открехна само
До коментар #47 от "стоян георгиев":
Държавата няма нищо общо. Държавните/длъжностните лица са съвсем друго нещо - те не са държавата. Те да връщат парите, взети като подкупи, и.... след това - директно в затвора.А гората си я искаме, такава каквато си е била!
14:13 01.06.2026
53 Да те открехна отново
До коментар #49 от "стоян георгиев":
Тия "жертви" са временно пребиваващи и нямат право да се заселват тук. Що слагаме бежанците от Африка и Азия в лагери, Азия - в луксозни хотели по морето. А сега се решили завинаги да се заселят тук! Къде тук съзираш закона, морала и справедливостта? В Павликени кьорав украинец или руснак се се вижда! А работа на полето - колкото щеш.Коментиран от #56
14:18 01.06.2026
54 Ще ти скъсат
14:49 01.06.2026
55 Само питам
15:00 01.06.2026
56 стоян георгиев
До коментар #53 от "Да те открехна отново":
Ти няма как да ме открехнеш.щом са ги придобили значи имат право.сега като имат и акт за собственост няма как и да им се вземат.за да се случи това ще мине дълга процедура и накрая държавата ще трябва и да ги обезщети за това че ги е измамила.павликени ...никой не го интерасува в този случай.Коментиран от #80
15:00 01.06.2026
57 стоян георгиев
Коментиран от #60
15:03 01.06.2026
58 Казуар
Коментиран от #59
15:27 01.06.2026
59 добре де
До коментар #58 от "Казуар":
Ама какво е пречило на кмета на Варна да си свърши работатата?!Коментиран от #73
16:19 01.06.2026
60 Ало брокерче
До коментар #57 от "стоян георгиев":
Никой няма да е обещетен от тая пирамида, сградите са незаконни, документни измами, не си в час, купувачите ще веят супатаКоментиран от #61
16:21 01.06.2026
61 стоян георгиев
До коментар #60 от "Ало брокерче":
Кой го интерасува от купувачите?купуваш имот по всички закони на страната получаваш акт за ползване а после се оказва че държавата не си е свършила работата.вероятноме пирамида,но ако ти си купиш апартамент като си спазил закона какво те интерасува че някъде в държавата имало корупция?щом ще ти бутат апартамента трябва да ти го платят щото грешката е в институциите.без нотариален акт и всичките други документи едва ли някой би си купил от тези жилища.Коментиран от #62
17:21 01.06.2026
62 Тоа па
До коментар #61 от "стоян георгиев":
Корав карти не играе, да си търсят парите от измамник, сградите са без строителни разрешения, държавата е чиста, нотариусите не знам какво са гледалиКоментиран от #63, #72
17:32 01.06.2026
63 стоян георгиев
До коментар #62 от "Тоа па":
Хах...хаха...така ще стане.само дето не са само нотариусите.явно нито си строял нито си придобивал имот.почва се от държавни институции като рзи риосв и се стига до главен архитект и община...всички са в кюпа.за да извадиш разрешително за строеж после да актуваш и накрая да дадеш разрешително за ползване не е само нотариуса...ама няма проблем ти ги реши нещата.само да ти кажа че всеки съд ще отсъди в полза на закупилите апартаменти още повече че ще участват и банки и застрахователи в иска а те имат подобна практика.процедурата ще е дълга.вероятно над десет години след което ще се пристъпи към разрушение и след това към финансови компенсации.18:37 01.06.2026
64 Иван
18:57 01.06.2026
65 коко
21:03 01.06.2026
66 Виж сега,
21:04 01.06.2026
67 Оклесия Расчуканата
До коментар #5 от "Къв министър, бе..":
Неграмотници ?Като те гледам си на ниво шебек !
22:03 01.06.2026
68 Ура
22:07 01.06.2026
69 Не знам но
Плюс 30 министри от Сглобката и депутати , тях може и в мазетата .
22:07 01.06.2026
70 Стояно
До коментар #47 от "стоян георгиев":
Бутане и никакви компромиси .Закона е за това .
Аз за една къща на 2 етажа по 57 кв/ м съм си загубил две години от живота ходене по мъките .
Парцел 12 000 лева . И 20 дена по институции
Енерго 2000 лева и 18 дена при тях .
ВиК 6000 лева и 25 дена висене пред офисите им . Изходен канал 8750 лева и 50 дена молби и разрешителни да прокопая улицата до шахтата .Възстановяване на тротоар и асфалт 3780 лева .
Архитекти 9874 лева и 40 дена
640 кв / м парцел , геодезия , точки , спътници
GPS 1200 лева и 7 дена затрък. Плюс един шкаф с папки и документи .
За висенето в община няма да казвам че , пак ще вдигна кръвното .
22:30 01.06.2026
71 Да ти кажа
До коментар #1 от "ООрана държава":
Незаконен строеж се събаря, не се конфискува. Закон!!!22:33 01.06.2026
72 Да ти кажа
До коментар #62 от "Тоа па":
Въобще не си в час със строителните процедури. Вината е у държавните органи.22:44 01.06.2026
73 Казуар
До коментар #59 от "добре де":
Прокурор трябва да нареди, без прокурорска заповед не може да се влезе в частен имот.23:10 01.06.2026
74 Радев
До коментар #5 от "Къв министър, бе..":
Виждам че всички пееврасти сте много големи грамотници, затуй сме наведени да ни лашкат от дет на сварят03:11 02.06.2026
75 Айде малко по-бодро
До коментар #50 от "Да питам само":
Почна да се объркваш.Робството е чисто украинско,нали знаеш Слава Украине и т н.. Руско никога не е имало. Така че стягай. Колана и почивай да храни новите господари които толко много обичаш12:14 02.06.2026
76 Слава осрайне
12:16 02.06.2026
77 Фекаленски
12:22 02.06.2026
78 Малко бавно загряваш, ама ще ти светне
До коментар #45 от "Никой":
Пак се обърка. Тия от ппдб са укронацисти, наричай нещата с правилните им имена13:06 02.06.2026
79 НАФАРФОРИЙ
13:10 02.06.2026
80 Ха-ха
До коментар #56 от "стоян георгиев":
Измамил ги е "инвеститорът" с фалшиви документи. Държавата нищо няма да им плаща! Да съдят издирваното лице и да си го съдят!13:04 08.06.2026