Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Теодор Ушев: Любо Дилов-Син беше умен, духовит и много интересен човек

2 Юни, 2026 12:36 3 671 76

  • теодор ушев-
  • любен дилов-син-
  • култура-
  • литература

Подкрепял ме е в тежки моменти. Самокритичен и откровен

Теодор Ушев: Любо Дилов-Син беше умен, духовит и много интересен човек - 1
Снимка: БГНЕС

Любо Дилов-Син беше умен, духовит и много интересен човек. Ерудит и широкоскроен, но най-вече добър човек. Един от малкото хора, с които можехме да си говорим за литература, книги, автори.

В една друга, по-добра държава, щеше да прави само това, в което беше най-добър - да пише книги, сценарии и да ни разсмива.

Всъщност, сега като си помисля, никога не сме говорили за политика. Споменавали сме я мимоходом.

Подкрепял ме е в тежки моменти.

Самокритичен и откровен. Ще липсва.

Почивай в мир, приятелю.

Дано онзи свят прилича на подводния ти свят, който беше твоето място.


Поставете оценка:
Оценка 2.7 от 32 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Робин Хорсфол

    54 21 Отговор
    За починалите или хубаво или нищо. За това нека замълчим минута в негова памет.

    Коментиран от #6, #9, #31, #48

  • 2 Последния Софиянец

    56 13 Отговор
    Двамата бяха любовници.

    Коментиран от #30

  • 3 БУХАХАХА

    38 4 Отговор
    Аре бе?!
  • 4 Ушо Палачинакта

    62 5 Отговор
    Всичките сме БКП отрочета!
  • 5 Ушев, осводи се място

    66 7 Отговор
    в ГЕРБ за "морален" стожер, айде бегай да се цаниш.
    И прочети "Винету", да и аза какво да си говорите.
  • 6 Цялата фраза е

    67 4 Отговор

    До коментар #1 от "Робин Хорсфол":

    За умрелия или хубаво, или нищо, освен цялата истина.
  • 7 Като му липсва толко Фъфлека,

    50 11 Отговор
    Ушака да му иде по-скоро на гости!
  • 8 кой мy дpeмe

    33 7 Отговор
    много интересен за прокуратурата
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 И това ли

    60 5 Отговор
    Мекотело се изказа
  • 11 ИНТЕРЕСЕН

    39 6 Отговор
    САМО ЗА ТЕБ.
  • 12 За умрелите

    44 6 Отговор
    Или добро или нищо. В случая нищо. Гербаджийско
  • 13 Къде е Слави

    36 5 Отговор
    Да напише нещо умно

    Коментиран от #50

  • 14 Сила

    47 6 Отговор
    И се продаде ....
    А Тиквата убива всички до което се докосне ...
  • 15 Лелее

    37 3 Отговор
    Що така не ми е тъжно бе, пу

    Коментиран от #47, #76

  • 16 отчет

    47 4 Отговор
    Дотук изплакаха приятелите на Дилов - Борисов, Слави и Тео Ушев. По приятелите ще ги познаете.
  • 17 Карло

    49 3 Отговор
    И все пак , защо му беше да влиза в герб , колко хора се замислят над факта , че каквото и да си правил , завинаги ще го свързват с Винету., струва ли си да се легитимират откровени крадци
  • 18 Исторически парк

    30 4 Отговор
    Ушев - гербар!

    Коментиран от #28

  • 19 ЧИТАТЕЛ

    37 5 Отговор
    Ушев има огромни претенции, а е всъщност едно голямо нищо.

    Коментиран от #74

  • 20 Ейтам

    8 11 Отговор
    ги стяга чепика. Красивитерът не прощава тънката ирония на Любо. Яко ги разтрисаше нервата след негови изказвания.
  • 21 Христо Петров

    39 5 Отговор
    Кой?! Тео Ушев ли?! Навсякъде се тика и дава мнения и дори присъди, а е въздух под налягане. Огромно самочувствие, без покритие. Сега врематата са такива. Цъфтят бездария като Георги Господинов, Тео Ушев, Найден Тодоров, Йордан Камджалов. Същински карикатури. Жалка работа. Сега просто няма критерии и няма сериозна критика и печат да ги постави на мястото им. Времето на Слави, Азис, Кристо, Софи и Дара? Пълен упадък на културна България.

    Коментиран от #33, #57

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 АЗ ДА ПИТАМ

    23 7 Отговор
    БЕШЕ ЛИ ВАКСИНИРАН ?

    ЗАЩОТО, АКО Е БИЛ ЩО ТАКА СТАНА НАЛИ СА БЕЗСМЪРТНИ ? ОЧЕВИДНО МУ Е ПОМОГНАЛО, КОЙТО КАКТО ИСКА ДА ГО РАЗБИРА.

    СКОРО ИДВА НОВАТА ПЛАНДЕМИЯ, ТИЧАЙТЕ ПАК ДА СЕ БОДЕТЕ С НОВИТЕ ВАКСИНИ.
  • 24 Живков

    8 15 Отговор
    Умен и весел ЧОВЕК Прочел съм само една книга от баща му Атомният човек / И той и баща му рядко кадърни хора
  • 25 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️

    19 3 Отговор
    Ами отивай при него щом толкова го харесваш...
  • 26 Тома

    34 2 Отговор
    Добър човек беше за шайката герб но не съм чул нещо да е помогнал на бедни хора
  • 27 Блях

    27 2 Отговор
    Бил самокритичен,ли? Грозен нарцис с псевдоаристократичен хумор,на който сам се смееше ...е и някои снооооби.Днес дяволите готвят голям казан ,играят канкан и се учат да фъфлят.
  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Ушатия

    16 3 Отговор
    Ми отиди при него, като толкова го харесваш, нещастник.
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Европеец

    28 2 Отговор

    До коментар #1 от "Робин Хорсфол":

    За боклуците нищо (това е достатъчно в случая), но защо да мълчим и да не си кажем мнението, а може би истината, че никога не съм го харесвал....
  • 32 Реалист

    21 1 Отговор
    Е,няма как плазмодиите да не се подкрепят..
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Съдбата си знае работата

    22 4 Отговор
    Един ГЕРБопитек по-малко и хубав ден за българската демокрация

    Коментиран от #75

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Течо

    18 3 Отговор
    Арен човек, беше, ама за там си беше! Нищо смислено за многото, 30 години в брзмисленста власт! Суха скука и чвор!
  • 37 Йонко

    18 1 Отговор
    Днес разбрахте, явно, трайно и окончателно, защо българските болници не лекуват мъртъвци! Депутатите, да чуят, добре, депутатите също мрът!От онова, от което мре и народа, български! Амин!!!
  • 38 Беше много зъл човек!

    23 5 Отговор
    Беше зъл и лош човек! Господ си знае работа.
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Нерито

    9 3 Отговор
    Отдавна премина в течната фаза на ГРОБ,
    надолу по Перловска река! Ще кремират само ковчега, с пироните и цветята!
  • 41 Цеко Сифоня

    14 4 Отговор
    Не плачете, не тъжете, той за там си беше!
  • 42 Дилов

    18 4 Отговор
    защо не взе с теб и Мартинчо Димитров да има с кой да си плюете като говорите
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Дзак

    12 3 Отговор
    Бог да го прости. Един цял живот суетничи, друг цял живот преследва и сплетни.
  • 45 Ушко,

    9 1 Отговор
    за разлика от теб.Ти си само духовит,ама защото или ти е от духавата музика,или щото много вееш
  • 46 Тука май е имало

    14 3 Отговор
    еднополова любов
  • 47 И аз се

    10 3 Отговор

    До коментар #15 от "Лелее":

    Чудя,защо не ми е тъжно.
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Девиантът Ушков

    10 2 Отговор
    Девиантът УшАтков въобще не ме интересува какво логорея ръси.
  • 50 Откакто публикуваха видеото...

    14 4 Отговор

    До коментар #13 от "Къде е Слави":

    ...на Слави с Дара,където тя му бе гост,в шоуто,наш СлаФчУ изчезна...!
    Защото цяла България се възмути от сексисткото му,просташко и долнопробно поведение на каруцар,с това младо и хубаво момиче-изгряващ талант...!
    СлаФчУ бе анатемосан за пореден път и то много сериозно,като напълно си го заслужи!
  • 51 Ъчко

    12 4 Отговор
    За умрелия, или нищо, или само хубаво!
    Да изпретим с чест, слава и достойнство, човекът, живял, като бей на гърба на народа! Духовит, много плодовит, но народа простоват! Да има и още, като този!
  • 52 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 53 За мъртвите

    7 3 Отговор
    Или добро или нищо......В случая с Л. Д. син и дъщеря...НИЩО......
  • 54 УШКОТО изпълзя

    6 3 Отговор
    от кофата и ръси мозък..кажи нещо за любимата ти украйна бе псевдо интелектуалецо ушко теов
  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Роза

    2 0 Отговор
    Не мога да се изкажа за човек,когото не познавам лично!Навремето бях прочела една книга от не го,но нищо не помня,значи не ме е впечатлила!Да почива в мир и съболезнования на близките му!
  • 57 нашия

    1 1 Отговор

    До коментар #21 от "Христо Петров":

    как пук успя да сложиш Камджалов в тази група......той не може да ги диша тия
  • 58 УМЕН В ГЕРБ НЯМА !

    11 3 Отговор
    ЗА ДУХОВИТ СЪМ СЪГЛАСЕН , ДОБРЕ ДУХАШЕ НА ТИКВАТА ! А ОТ ИНТЕРЕСНИТЕ НЕ ЗНАМ НЯКОЙ ДА Е ДОПРИНЕСЪЛ С НЕЩО НА БЪЛГАРИЯ - БЕШЕ СИ ЦЯП ЖИВОТКЪРЛЕЖ И ПАРАЗИТ , АКО НЕ БЕШЕ БОЙКО ДА Е ПУКНАЛ ОТДАВНА ОТ ГЛАД !
  • 59 Като Чух Това !

    5 2 Отговор
    Душата Ми се Отвори !
  • 60 Гошо

    5 0 Отговор
    Начетено и интелигентно коп,еле беше Дано и там горе има от същата ябълкова и гроздова на "Академик Неделчев " дето я пиехме 80-те по купоните и морето Бог да те прости Фъфел
  • 61 Горски

    10 2 Отговор
    Всички от герб при него ! Не работеше в ползу роду,но се местеше от удобно ,на по удобно,лавирайки между партиите.Личен живот ,имаше пари ,угаждаше си! Ставаше да говори винаги глупости от амвона в Парламента и от него никаква файда ,но прибираше големите пари заплати от народа. Тежка му пръст! Забравихте ли когато спеше? Беше там само да си пълни гушката.
  • 62 Една Псувня !

    4 1 Отговор
    Освобождава !

    Ха Още Една !
  • 63 Сергей Хрушчов

    2 3 Отговор
    Светъл път и мир за големия човек, Любо
  • 64 Като че Ли !

    5 1 Отговор
    Въздуха ! Стана По - Чист !
  • 65 Арх. Никола Пеев

    4 9 Отговор
    Колко сте долни, гадни отрепки. За прекрасният човек Любо Дилов пише със злоба.
    Да горите в ада, да се скапвате от болести, семейството ви да се затрие

    Коментиран от #67, #68

  • 66 Не Е Важно !

    1 0 Отговор
    Какво Си Написал !

    А Какво Си Казал !
  • 67 Аз Се надявам !

    3 1 Отговор

    До коментар #65 от "Арх. Никола Пеев":

    Аз Се надявам !

    На Същото !

    И !

    За Вас !
  • 68 До архитекта

    9 1 Отговор

    До коментар #65 от "Арх. Никола Пеев":

    Нали знаете,че който кълне,клетвата се връща при него.

    Коментиран от #70

  • 69 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 70 Има Граница !

    3 1 Отговор

    До коментар #68 от "До архитекта":

    Има Граница !

    Която !

    Отделя !

    Доброто !

    От Злото !
  • 71 Мдаммм

    2 1 Отговор
    Още един комсомолец от Университетския комитет на ДКМС (Димитровски комунистически младежки съюз) в СУ по-малко.Когато всичките тия подобни отидат при Господ,където ще им бъдат пречистени душите и се завърнат тук на земята като новородени,тогава тази клета държава ще запопне да се поуправя!!!
  • 72 Фатално

    2 0 Отговор
    Не знам защо, но на г-н Борисов изобщо не му се нрави депутати от неговата партия или телевизионни водещи от негова медия да пътуват и да се забавляват на шопинг в Европа.Чудя се ревност ли изпитва или чувство за собственост върху живота не неговите приближени, но е факт ,че те свършват фатално.
  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 75 Хубав

    1 0 Отговор

    До коментар #34 от "Съдбата си знае работата":

    ден при демокрацията няма! Друг веднага ще се намърда на хранилката Да бозае!
  • 76 един от многото

    0 0 Отговор

    До коментар #15 от "Лелее":

    Защото има защо!!!!!!!!!!!Видяхме го в интерес на кинтите какви тъпотии, при това злобни дрънкаше! Само кинти и далавера да има!!!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове