Министър Ива Петрова: Споразумението с „Боташ“ изпълни важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки

26 Юни, 2026 17:05 993 29

  • ива петрова-
  • споразумение-
  • боташ-
  • енергетика

Диалогът между Министерството на енергетиката на Република България и Министерството на енергетиката и природните ресурси на Република Турция протича конструктивно

Министър Ива Петрова: Споразумението с „Боташ“ изпълни важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки - 1
Снимка: БГНЕС

Министърът на енергетиката Ива Петрова проведе двустранна среща с министъра на енергетиката и природните ресурси на Република Турция Алпарслан Байрактар в рамките на визитата си в Истанбул. Двамата се обединиха около необходимостта в кратък срок да бъде разширено енергийното сътрудничество между България и Турция в редица области. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на енергетиката.

Министър Петрова подчерта, че споразумението с „Боташ“ е изпълнило важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки в период на безпрецедентна несигурност на европейските енергийни пазари.

В хода на срещата бяха обсъдени и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството в областта на енергийната свързаност, включително развитието на регионалните енергийни коридори, които имат ключово значение за диверсификацията на доставките и укрепването на енергийната сигурност в Югоизточна Европа.

Диалогът между Министерството на енергетиката на Република България и Министерството на енергетиката и природните ресурси на Република Турция протича конструктивно и е насочен към решения, които защитават взаимните интереси и допринасят за по-висока сигурност на доставките в региона.

В срещата участваха заместник-министърът на енергетиката Кирил Темелков, изпълнителните директори на „Булгартрансгаз“, „Булгаргаз“ и ЕСО - Владимир Малинов, Веселин Синабов и Кирил Георгиев.


Поставете оценка:
Оценка 1.3 от 12 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Браво!

    22 0 Отговор
    Сигурността на доставките е важно обстоятелство, но не по малко важно е цената им, защото ако всичко там беше о.к защо да предоговаряме условията…

    Коментиран от #25

  • 2 Мдаа

    9 14 Отговор
    То е ясно, че може да се предоговори. Докато мафията беше на власт криеше и отричаше за такава възможност, защото това беше единствената тролска дъвка.

    Коментиран от #8, #20

  • 3 малко истински факти

    24 4 Отговор
    Ха ха, и най вече напълни джобовете на крадливия фатмак и червената му шайкашарлатанска.
  • 4 На коя дата и в колко часа?

    27 1 Отговор
    На коя дата и в колко часа договорът с Боташ е гарантирал сигурността на газовите доставки? В кой точно момент е бил безалтернативен? За финансовата част няма да питам.
  • 5 Едно

    26 1 Отговор
    си баба знае , едно си бае ! А борчовете растат ли растат , няколко поколения след нас ще има да плащат безумията ! Престъплението !
  • 6 ха ха

    24 2 Отговор
    Тая и за кафеджийка не става , а взела да се пъни да ни обяснява как голямата кражба на радевия дето ни закопа в дългове за поколения наред ,била направо супер . О къде ги събират такива непотребници ....

    Коментиран от #21

  • 7 глоги

    13 1 Отговор
    МинистърКАТА на енергетиката - Ива Петрова
  • 8 МОже да се предоговори всичко

    16 1 Отговор

    До коментар #2 от "Мдаа":

    НО въпросът е като се предоговорят условията ще бъдат ли изгодни за молителя за предоговаряне (България) или ще е все тази…ще направим отстъпки, които ще замаскират първоначално направената ултра глупост…сключването на договор без клауза за развалянето му!!!

    Коментиран от #13

  • 9 хаха

    17 2 Отговор
    "важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки"

    След като е с цел "сигурност" се прави краткосрочно с ОПЦИЯ ЗА УДЪЛЖАВАНЕ.
    Или го правиш печелившо, или си затваряш устата и си хващаш ЪзЪ под мишница!
  • 10 обаче фактите са други

    20 2 Отговор
    Явно това споразумение изпълни най главната си роля за напълване джоба на крадев.
  • 11 Абсолютни

    12 2 Отговор
    глупости, как не ви заболяха езиците от близалки
  • 12 Копринката

    8 2 Отговор
    Браво браво браво и ура
  • 13 Мдаа

    7 1 Отговор

    До коментар #8 от "МОже да се предоговори всичко":

    Когато се предоговори, тогава ще коментираме. Всичко друго за момента е спекулация с цел дискредитиране.

    Коментиран от #29

  • 14 а истината е друга другарко шапкарска

    15 2 Отговор
    Фатмака е инструктирал всички плиткоумни кречетала да крякат в защита на заробващия договор с Боташ , за който той самия трябва да бъде съден и осъден без право на замяна . Шапкаря е главния виновник за ежедневното обедняване на българина ,плащайки баснословни такси за нещо което го няма .
  • 15 Хак ви е българи

    15 3 Отговор
    Въпреки Боташ българите гласуваха с огромно мнозинство за Радев. Сега да си плащат и да мъчат.
  • 16 Министър не е титла но то това вече е

    1 1 Отговор
    Най малкия проблем защото те се натрупаха толкова много други неща.
  • 17 миме

    1 10 Отговор
    фатмака да изкара България от ес, нато-то и зоната, да върне лева и да махне санкцийте срещу Русия и необходимостта от "боташ"-а ще отпадне от самосебе си
  • 18 Майора

    9 2 Отговор
    Има време , ще видим какво ще стане това! Факт е че в момента плащаме всеки ден над 500 000€ за тоя дето духа , макар че Радев се хвали че бил в наша полза! А защо не отчита никъде тия загубени пари?
  • 19 КОЙ ДА ЗНАЙ

    7 0 Отговор
    Колко милиона платихме досега на БОТАШ за
    НЕИЗПОЛЗВАН КАПАЦИТЕТ.
  • 20 Ако всичко...

    6 0 Отговор

    До коментар #2 от "Мдаа":

    Беше наред и всичко беше точно,защо изобщо трябва нещо да се предоговаря.Като такива договори се подписват от некадърници така ще е.
  • 21 Ми то...

    2 0 Отговор

    До коментар #6 от "ха ха":

    В България няма вече други.
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Това Не Е Мой Проблем !

    1 0 Отговор
    А На Бизнеса !

    Той Да си Плаща !
  • 24 ООрана държава

    1 3 Отговор
    Иначе на прайдаджиите щяха да им измръзнат 6Yндите когато урсулата спря газчицата от русия
  • 25 Много присто

    1 2 Отговор

    До коментар #1 от "Браво!":

    Киро Мумурандома беше поръчал 5 газовоза от щатите и нямаше къде да се разтварят.

    Коментиран от #26

  • 26 Наистина много просто...

    3 0 Отговор

    До коментар #25 от "Много присто":

    Искаш да разтовариш газовозите,плащаш си и готово.Защо беше нужно да се подписва такъв дългосрочен договор?
  • 27 Тити

    0 0 Отговор
    Като е толкова доходоносен за никой друг освен България не сключил с Боташ???
  • 28 Трабва

    1 0 Отговор
    да си много гумен да дадеш на гумения рундьо власт да управлява държавата. Сега избирачите ще плащат да гаф след гаф. Айде дуйте балона муньов
  • 29 БЪРКАШ!

    0 0 Отговор

    До коментар #13 от "Мдаа":

    Спекулация е, ако фактите (договорът) и коментарите към него, представят в невярна светлина някакво обстоятелство. Тук такова нещо няма, дори и най яростните защитници на договора се юрнаха да го предоговарят, което не се нуждае от коментар, още по-малко може да бъде наречено “спекулация”!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове