"Процентът на джебчиите в Игнатиево е много малък. На фона на 300-400 роми, които живеят тук, това са 3-4%", заяви по Нова телевизия кметът на Игнатиево Димитър Димитров. Изказването дойде по повод разкритията на телевизията за джебчиите, които издигат вили за милиони с крадени пари в района.
"Държавата не е закъсняла. Предприети са съвсем навременни и адекватни мерки”, заяви областният управител Стоян Пасев.
Интервюто бе проведено в центъра на Игнатиево, а не в района с богатите къщи, тъй като там не е безопасно за журналисти.
„Още през 80-те години беше световноизвестен факт, че майките на голяма част от децата, които бяха предимно от ромски произход, пътуват по график с нощния влак от Варна до София, и след три или четири такива курса се прибираха с по една тогавашна вноска за апартамент или кола, което си беше по 5-6 заплати. Джебчийството е бизнес в Игнатиево още от 82-ра година", заяви Спас Спасов, журналист от „Дневник”.
„НАП-Варна съвсем не е била толкова изненадана от ситуацията в Игнатиево", заяви Росен Бъчваров, директор „Комуникации” в Националната агенция по приходите.
"През последните три години са проверени над 160 души от Варна, включително от Игнатиево. Установени са били допълнително вземания за над милион и половина лева", заяви Бъчваров.
В същото време той изтъкна, че НАП се занимава със събиране на данъци, а не с установяване на престъпления.
„Колегите във Варна си вършат професионално работата. Не мисля, че се страхуват да проверяват определени хора", допълни Бъчваров.
Заместник-кметът Пейчо Пейчев съобщи, че общината предприема специални мерки за предотвратяване на кражбите и за защита на туристи и местни.
„Създадена е междуведомствена комисия за превантивна дейност в областта на туризма. В нея са включени всички контролни органи на територията на община Варна. Комисията работи по сигнали и превантивно. В автобусите се въртят клипове с лица, които се занимават с джебчийство", поясни Пейчев.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 незнайко
Коментиран от #2
09:55 04.06.2015
2 РЕЧен ГЕНър
До коментар #1 от "незнайко":
Тея 16 тъмнобългарски интегриращи се избиратели, докарват на сезон по около 100000лв. всеки от които 40% са за защита и се дават на общински съветници, началници, ченгета и охрана по МОЛовете, 20% са за тартора на клана, 1% е за личните им биячи дето ходят с колата след автобуса да намачкат фасона на някой, който е слязъл да ги бие ако ги хванат- другото си е за тях ама това са около 35-40000лв. за 3-4 месеца по морето. Затова джебчийска булка най-много струва на циганските събори14:14 04.06.2015
3 ГостЪТ
Броят на убитите в България не е голям. Я вижте колко българе има още!..
14:31 04.06.2015
4 Бакала
22:08 18.02.2025