До края на годината минималната пенсия ще стане 200 лева, потвърди в предаването „Тази сутрин” по bTV бившият финансов министър Владислав Горанов от ГЕРБ.
Това ще стане на две стъпки - от 1 юли на 180 лева, и от 1 октомври - на 200 лв.
По думите му за тази година това ще струва на бюджета под 100 млн. лева. За следващите години сумата расте и ще е под 300 млн. лв. за 2018 г.
„Ако се търсеше 100% удовлетворяване на претенциите на Патриотите за политиката им, свързана с пенсиите, ангажиментите като ресурс щяха да бъдат такива, че други политики нямаше да могат да се реализират. В този смисъл коментарът беше - или правим това и не можем да реализираме други политики, или намираме балансирано решение и продължаваме по съвместната програма, която заедно ще съставим”, разкри още Горанов.
Той заяви също, че може отново да е финансов министър в новия кабинет, но уточни, че все още не са водени конкретни разговори за министерски кресла.
„Има такава вероятност, но такъв разговор не е воден с мен. В началото си говорихме само за политики, все още не сме говорили за това къде точно ще участват Обединените патриоти и с какво представителство в изпълнителната власт. Такъв дебат не е воден и в ГЕРБ”, отбеляза той.
Във връзка с нарастването на минималната пенсия Горанов уточни, че са направени много изчисления с помощта на експерти от НОИ. „Видяхме какво струва една или друга мярка и се обединихме около определени цифрови параметри”, подчерта той.
„Не очаквайте като евентуален финансов министър да съм най-щастливият човек от това решение, но то е възможното решение”, заяви Горанов.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 гоол
Коментиран от #3
09:27 12.04.2017
2 много просто
09:29 12.04.2017
3 факт
До коментар #1 от "гоол":
Този път няма да изкарат и една година. Патриотите са орел, рак и щука. Наесен, нови избори.09:34 12.04.2017
4 Сретан
09:59 12.04.2017