12 Октомври, 2022 22:31 2 179 33

Валентин Радев: Отдавна пращаме оръжие на Украйна, но по "грешния начин". Българската следа с моста е измислена

  • валентин радев-
  • оръжие-
  • украйна-
  • грешен начин-
  • мост-
  • българска следа

Дрехи и обувки им трябват, но те искат оръжия. Най-много им трябват боеприпаси. C-300 защитават наши стратегически обекти, това не можем да дадем. Но произвеждаме Калашников и много боеприпаси. Тях да им дадем, това е достатъчно, казва бившият вътрешен министър

Валентин Радев: Отдавна пращаме оръжие на Украйна, но по "грешния начин". Българската следа с моста е измислена  - 1
Снимка: Bulgaria ON AIR

Бившият вътрешен министър Валентин Радев смята, че само Путин знае защо България бе замесена във взривяването на Кримския мост.

"Трябва да проверим това и да сме внимателни след изказването на човек, който лично води и разпорежда война в Европа. Трябва да си изясним има ли причина да се притесняваме, че е минал някакъв камион. Никой не иска нищо официално от България. Тази българска следа е много измислена", коментира той в предаването "Денят ON AIR".

Гостът допусна, че е възможно Русия да е инсценирала взрива на камиона на моста. По думите му това не е обикновен мост - той е охраняван повече от всеки друг мост.
"Това е брошка на ревера на Путин. Камионът влиза и съвпада случайно с цистерна, тя не вози въглища, а нефтопродукти. Но няма кратер. Тук има някаква спекулация, че България е забъркана", поясни Валентин Радев пред Bulgaria ON AIR.Според него отдавна изпращаме оръжие на Украйна, но "по грешния начин". По думите е важно официално да се гласува изпращането на оръжие и боеприпаси на Украйна.
"Дрехи и обувки им трябват, но те искат оръжия. Най-много им трябват боеприпаси. C-300 защитават наши стратегически обекти, това не можем да дадем. Но произвеждаме Калашников и много боеприпаси. Тях да им дадем, това е достатъчно. И други държави дават отбранителни средства, НАТО е отбранителен съюз. А ние даваме дрехи и обувки", каза още бившият вътрешен министър.
Радев е на мнение, че войната отива към изтощение: Ако Западът продължава да подкрепя Украйна, очевидно това ще е Руската федерация.
Той се надява, че няма да се стигне дотам, ако Путин е поставен в ъгъла и е заплашено неговото физическо оцеляване, да посегне към ядреното оръжие.
"Сигурен съм, че той е заплашен: Не прави това, защото ние ще направим еди-какво си. Това се знае някъде, не е нужно широката общественост да го знае. Дано войната да минава към изтощаване и политически преговори", завърши Валентин Радев.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 20 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Госあ

    41 5 Отговор
    Поредния продажен главанак.
  • 2 Петър Поптодоров

    30 5 Отговор
    Аз вече изгубих вяра в хора който правят волюизявления... Аман от кухи авторитети в таз държава...
  • 3 НАТО е отбранителен съюз.

    34 3 Отговор
    Това е цитат от статията по-голяма смешка от тази трудно може да се измисли смях се от сърце

    Коментиран от #8, #11

  • 4 Последния Софиянец

    22 3 Отговор
    Кака Кури стана милиардерка от износа на оръжие за Украйна.
  • 5 Стрелецът

    35 6 Отговор
    Абе малоумници, вие не разбрахте ли, че не трябва да пращаме оръжие на Украйна, и че по никакъв начин не трябва да се месим в тая война, а дори и да вземаме страна в нея!

    Коментиран от #12

  • 6 Анонимен

    7 3 Отговор
    Да по нашият начин, с пари.
  • 7 васил

    21 3 Отговор
    Това нищожество откъде изкочи?
  • 8 Отбранителен е

    27 1 Отговор

    До коментар #3 от "НАТО е отбранителен съюз.":

    Ето доказателство в момента отбранява сирийският петрол от сирийците
  • 9 Този

    15 1 Отговор
    Ще им подарява калашниците на запасняците.
  • 10 8888-55

    28 5 Отговор
    Налапай дулото и се гръмни бе бок.лук герберски. България няма да страда заради една шепа петоколонници крадци като ГЕРБ , ПП-ДБ.
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Да бе

    5 28 Отговор

    До коментар #5 от "Стрелецът":

    И като не вземаш страна какво??? България, когато не обяви война на Русия и не изпрати нито един войник срещу Русия, те какво направиха?? На предния ден обявиха война и нахлуха с червената си армия тука? И всякаш България не е произвеждала и давала оръжия за целите на Кремъл?? Всякаш генералите ни не са ходили в Чехия да мачкат чехите за целите на Кремъл? Хайде де, да не си знаете историята ли, или нещо друго? ВИнаги трябва да взимаш стра, утре ще е късно.

    Коментиран от #15

  • 13 Сандо

    30 0 Отговор
    Защо всички дебили ни внушават,че Русия ни обвинява в участие в терористичния акт?Два пъти четох техният официален доклад и освен преминаването на товара през България нищо друго не срещнах.Дори българин не е обвинен че е замесен.Тогава какво искат да ни внушат нашите подлеци и продажници,по чия заповед и с каква цел?Отговорът на тези въпроси е много по-важен,отколкото идиотизмите им.
  • 14 тъпо парче

    24 0 Отговор
    е тоя. Директорът на Свободна зона Русе откровено си призна, че те знаят какви са товарите само по документи, значи физически контрол напълно липсва, защото им било извън възможностите да проверяват товарите. Значи, ако аз изнасям гаубици, обаче в документите пиша червило, износът ще е за червило, не за гаубици. Обаче Вальо Тъпото бил сигурен, че Русия лъже и взривовете не са били в България - на товарене или престой? По документи очевидно не са, кой би декларирал гаубици, като може да декларира червила, като знае, че няма да го проверяват? Русия ви го каза индиректно - разграден двор сте, за нищо не ставате, или по-лошо, знате и допускате това да се случи. Некадърници!
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Есхач

    20 0 Отговор
    Този да не лъже - снарядите за оръдията на Украйна са български както и рпг леко стрелково оръжие и муниции за него.
  • 17 оня с коня

    6 4 Отговор
    Както винаги всичко зависи от Гледната точка.В Политически аспект който има предвид В.Радев наистина предоставянето на Наши оръжия на Украйна ЧРЕЗ ПРЕПРОДАВАНЕТО им от други Държави е "грешен начин",защотов Международен План България се проявява като Страхлив и ненадежден Натовски партньор.В Икономически аспект обаче въпросният "Заобиколен" Начин на снабдяването на Украйна с наши оръжия си е Чиста печалба защото едно е да подаряваш,друго е да продаваш!
  • 18 Соломон Паси

    8 3 Отговор
    Казах ви че нямам нищо общо с камиона на Путин.
    За оръжията питайте Курнела.
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 нннн

    24 2 Отговор
    Кой си ти, че да даваш от мое име! Българи, мислите ли като гласувате? 90% сме за неутралитет, а в парламента е пълно с проскубани ,,ястреби". Това на шизофрения ми прилича.
  • 21 Мдаа

    12 1 Отговор
    И Русия ще ни набаца с измислени ракети заради ваште лудории.
  • 22 12340

    10 0 Отговор
    "Сигурен съм, че той е заплашен: Не прави това, защото ние ще направим еди-какво си. Това се знае някъде, не е нужно широката общественост да го знае...."
    ......пък радев го знае,
    герберският дедо Ванго
  • 23 ЧУДО ЧУДО

    3 4 Отговор
    ......ми чи ТЕ (......)са решили да опаковат моста с фолио....както райхстага 1939☝
  • 24 тйхт

    3 8 Отговор
    Koе не е вярно, комунистчета??
  • 25 Тияда се гръмнат говорят глупости

    13 1 Отговор
    писна ми от "експерти". Украинската фирма с камиона има филиал в гр. Русе, находящ се на ул. Тутракан! Всичко в територията е прогнило! Ама на тоя биопланктон му дреме за България, важен е гювечът!
  • 26 Да бе да

    2 12 Отговор
    "C-300 защитават наши стратегически обекти, това не можем да дадем. Но произвеждаме Калашников и много боеприпаси. "

    С министри като този е ясно защо сме на последно място по всички показатели!
    1.България произвежда много повече от калашници и патрони за тях!
    2. С 300 е остаряло ПВО и в сирия сваляше свои самолети! Сега е време да я заменим с Патриоти!
    3.Имаме също мигове 29 за които нямаме резервни части и ресурс , в Украйна могат да си ги поправят !
    4. Ние имаме нужда от стари F 16 за въздушен патрул и да убочаваме летци на тях за новите самолети през 2025!
    5 . Има една държава която може да ни помогне със горе споменатите проблеми , а и тази държава ни е съюзник😁

    Не е много сложно , но когато междуушието е кухо , работата си отива към положение

    Коментиран от #31

  • 27 въпрос

    7 2 Отговор
    кой е тоя селски многознайко
  • 28 Поредния

    7 2 Отговор
    Послушко
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Яяя

    0 1 Отговор
    Тия искат да натикат държавата във война.който иска да помага на която и да е държава да заминава .оставете народа намира бе боклуци мръсни.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол