През следващата година няма да поскъпват местните данъци и такси в морската столица. Единственият налог, който може да скочи, е този за прехвърляне на собственост.
Запазват се и някои социални придобивки за пенсионерите. Всички варненци, навършили 67 години, ще пътуват безплатно в градския транспорт. За това са се договорили превозвачите и община Варна, след като от общинския бюджет са отпуснати 600 000 лв. С намаления ще продължат да се движат в градския транспорт ученици и студенти. Не се предвижда засега увеличение на таксите за детските градини.
Общината ще отдели по 10 000 лева за подпомагане на оперно-филхармоничното дружество и драматичния театър "Стоян Бъчваров". По 5000 лева получат Фестивалният и конгресен център и Кукленият театър.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА