Продажбите на съществуващи жилища в САЩ неочаквано падат през февруари, а цените се понижават до най-ниското им ниво от почти девет години, показаха днес данни на Националната асоциация на брокерите на имоти. Продажбите намаляват с 9.6% на месечна база до 4.88 млн. жилища на анюализирана основа, прекъсвайки поредицата от три поредни месеца, в които нарастваха. Спадът в процентно изражение е най-големия от юли насам.
Предварителните очаквания на икономистите бяха, че продажбите през февруари ще паднат с 4.0% до 5.15 млн. жилища на анюализирана основа, в сравнение с първоначално обявените 5.36 млн. за януари, които бяха ревизирани до 5.40 млн. Продажбите на съществуващи жилища намаляват с 2.8% в сравнение с февруари 2010 г. Осреднената цена на жилищата пада с 5.2% на годишна база през февруари 2011 г. до 156 100 долара, което е най-ниското й ниво от април 2002 г.
22 Март, 2011 09:12 1 924 12
Продажбите на жилища в САЩ падат през февруари
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Пазар
18:43 08.09.2011
2 Turbolover777
Забрави за калифорния!!! Радиацията идва там и сега тепърва започва голямата "балалайка" Да не се "набълбукаш" да купиш там!!! Ще стане,както БГ сценария... Видя как е по бУргЪз.. ;) Та и за там(калифорния) прогнозите са подобни! Ако сега се класираш за някое "бунгало" на 650-800К след 2 години няма да има кой да ти даде и 200К!!! Тинк абаут... Този пост е с най-добри чуства! (Аз лично те чета теб и още 2/ма тук и ми харесва как мислиш! Това,че късмета ти изневерява сомтаймс... Еми както на всички ни баце... нЪл знаЙш- гууд дейс и бед дейс.. ;) Ама мисли позитивно! (както мислиш де) един ден слънцето,ще огрее и кучешкия ти з@дник. ;) :)
Коментиран от #3
18:43 08.09.2011
3 bubblehead
До коментар #2 от "Turbolover777":
Благодаря за пожеланията! ха-ха-ха! Изглежда напоследък всички в са по-хитри от мен а кога аз опявах от 2004 до 2007 да не се докосват американските имоти с лайняна клечка де бяхте умниците!? Ха-ха-ха! Знам вече знам всичко за американската имотна катастрофа и все пак в ЛА цените на местата където хората искат да живеят ( а не са принудени) са надулу едва със някакви мизерни 10-15% и така си стоят вече пета година а аз имам един живот... не че се отказвам от думите си но американската олигархия направи немислимото за да спаси финансовата система и аз се оказвам само полу прав във прогнозите си за катастрофа. Отново на местата където хората искат да живеят цените с анадолу с едва 10-15% и хората свикват с новата реланост че имотите ще са непосилни за значителна част от обществото...18:43 08.09.2011
4 Turbolover777
Бъди здрав и "стей куул" ;) :) !
Коментиран от #5
18:43 08.09.2011
5 bubblehead
До коментар #4 от "Turbolover777":
Турболовер, там където искам аз да купя цените не са "коригирани", но и вероятноста да се коригират става все по незначителна... Градове със средна доходи на семейство от $80К за година цените средно са по $600К... Но отново това не означава че цените ще паднат просто пазара изтънява до изчезване почти но цени не се свялят и така вече 4-5 години мизерия, нито да купиш нито да продадеш, мексикански стенд - off между купувачи и продавачи. Това не ти е българските безумци дето свалиха за 10 месеца цените с 40%, гаче няма утре... Та добрите градове в Клатифорния се превръщат подобно на Ню Йорк все повече в място където от чисто финансова гледна точка купуването няма никога смисъл и никога не е оправдано. Но хората имат един живот и свикват със високите цени купуват защото ще продадат на следващиоя глупак след тях, и купуват по ръба на възможностите си заради по-добри училища за децата , климата по бичовете, да избягат от престъпното гетото... Няма я тая катастрофична обреченост на нашенеца и се гледа по философски на положението, колкото и да не е розово на американската средна класа. Такава е играта къде ми трябва на мен. Но на местата където никoй не иска да живее сметката излиза - цените х4-х5 на доходите, цената = 150-200 наема ... Къща за $200 000 се дава за $1200 под наем, сметката излиза, почти... И инвеститоти купуват. В последно време около 30% от пазара в Клатифорния е в кеш... нечувано до сега. Но отново това с аместа където аз не искам да живея и никoй който може да си позволи друго... Ако имаш паре действай!18:43 08.09.2011
6 Turbolover777
Коментиран от #8
18:43 08.09.2011
7 И ний след тях
Нямам време да превеждам, но ето Ви 10 причини да НЕ купувате имот:
www.jamesaltucher.com/2011/03/why-i-am-never-going-to-own-a-home-again
18:43 08.09.2011
8 bubblehead
До коментар #6 от "Turbolover777":
Турболовер, не си прав. Никакви катастрофи не я лови оптимистичната лудница. Ни радиация, ни потоп, понимаиш!? Не я рабираш Америка мой човек и аз не я разбирах до скоро затова сега уча урок, но съм смел поне да си призная. Ха-ха-ха! Имаше един момент в които и аз мислех да се местя във Флорида и се отказах. Отидох, видях и се отказах. Флорида е беднотия , мизерия и отвратително време, какво работят тия хора, какво се произвежда във Флорида...? Крокодилите лазят из каналите пред къщите където си играят децата...18:43 08.09.2011
9 АХХХ
Интересно, как ти изглежда България от Израел (ако още си там), че прокламираш 150 – 200 евро квадрата. Дали не се шегуваш? Движението на България е в другата посока, не към 200 евро. И влачи напред и запънатите магарета, вперили тъжен взор назад.
П.П. Средни цени в Израел след нови 20% ръст за година:
Tel Aviv - US$499,245, Jerusalem - US$398,216 (Globalpropertyguide)
И защо 200 евро в България?
18:43 08.09.2011
10 bubblehead
18:43 08.09.2011
11 bubblehead
-----------------------------------------------------------
АХХХ, тука много често се прокрадва един сподавен стон колко са високи лихвите в България за да имаме нормален пазар и за да оправдани цени като на запад ( не че се доближаваме до някъв запад по цени на имотите де ама тъй се приказва тук)... без да се разбира че свалянето на лихвите ни отдалечава със страшна сила от 200 евро/м2 ... направо дирякшън в обратна посока. Не че много се доближихме и до 200 евро/м2 , но веждите направиха максимума на това което са способни, дадоха всичко от себе си и разрушенията са на лице. Но както казва народа всяко зло за добро и понеже капитализма е самокоригираща се система и голямо залитане в една посока води неизбежно до друго голямо залитаме в другата посока. (Някои спомна ли си "дискусията" за регулаторите и тоалетните казанчета? ха-ха-ха!) Най-малкото тръгва залитането в другата посока защото все някога идва време нашенеца да разбере че кризата в България не се случи, поне не това за което говорят хората по света . Защото каква криза е 22% ръс на заплатите за двете кризисни години 2009 и 2010 и 3.8% безработица в София !? ха-ха-ха! Отново това което се случи е диво спекулативно предлагане! Пишман спекуланти, един от друг по-големи тарикати - бърже да продаваме да не се прекараме и ако имаше реално потенциал цените да се коригират с 10-15% то те се сринаха в калта със 40%, нещо което го няма почти никъде по света ,независимо през какви катастрофи минават други държави, а катастрофи дал бог не като тая нашата с 3.8% безработица, където и циганите явно имат работа вече.... Диво спекулативно предлагане гаче няма утре! Сега според мен идва да гледаме тая серия от капиталистическия сериал със падащите лихви и настъпването на нормалния пазар ( тъй де тоя със 200 евро/м2, нъл тъй другари? ) тя вече върви. Ха да видим цените на къде ще са при падащи лихви другари!?
Коментиран от #12
18:43 08.09.2011
12 АХХХ
До коментар #11 от "bubblehead":
„капитализма е самокоригираща се система и голямо залитане в една посока води неизбежно до друго голямо залитане в другата посока.”.....................................
Махалото наистина тръгва обратно, да не говорим, че ние имаме да местим целия часовник „на запад”. Лихвите тука винаги са били относително високи и „балона” всъщност си беше нормален растеж на развиващ се пазар. Виж, тези с нулевите лихви, активната парична политика (каквато ние нямаме заради борда) и развития капиталов пазар, си надуха истински балони. Нас кризата можеше да ни закачи леко с опашка заради отдръпването на „англичаните” (събирателен образ), но не тотално и опустошително навсякъде. И нямаше цялата икономика да се смряска, понеже всички продават и всички спират да ядат, за да пестят (при растящи заплати). Ако веждите не напираха да изтръгнат махалото, щяхме да минем по ръба на кризата и да чакаме на изхода барабар с часовника, докато Запада излезе и ни помъкне пак към зрелия капитализъм. Щяхме, ако бяхме „в час”.
Ходи обяснявай на веждите, първо, че високи лихви балони не правят и второ, че падащите лихви са инструмент за събуждане от сън и изритване изпод топлия юрган на кризата и на най-заспалите. А лихвите в България падат (по депозитите бързо, по кредитите по-бавно).
Ето ги пак числата, говорят не, ами крещят:
Индекс МП на лихви по депозити: спад от над 6% до 3.75% (евро), и от 7,83% до 4.43%. (лева). Инфлация на годишна база 5,2% дотука.
Бай Дянков и той това вика: „За мен обаче водещо е как България може да се отдели от групата държави, към която по принцип е принадлежала, и съответно нашият лихвен процент да е по-нисък. В момента това всъщност се получава. Ние бяхме в една група за дълго време с Гърция и Румъния. Засега сме много под Гърция, много под Румъния, а напоследък сме по-ниско дори от Испания и се съревноваваме с Италия.”
А днес четем, че ЦИЕ няма да следват ЕЦБ в евентуално вдигане на лихвите, защото растежа им е по-важен от инфлацията. Естествено.
Как се връзват падащи лихви с полет към 200 евро, само тия с третото око между веждите могат да прозрат...
18:43 08.09.2011