13 Януари, 2004 00:00 489 0

Забраната чужденци да купуват земя ще е до 2010 г.

  • трябва
България може да се надява само на 3 години преходен период, след влизането си в ЕС, да запази забраната на чужди граждани да купуват земеделска земя у нас. Това заявиха експерти от Брюксел пред "Монитор" вчера. Според тях, въпреки че страната ни е поискала преходния период да бъде от 7 години, Европейската комисия ще се съгласи забраната да действа до 2010 г.

Позицията на България в преговорния процес по този въпрос трябва да се оформи на политическо ниво, но моето лично мнение е, че трябва да искаме преходни периоди, каза вчера специално за "Монитор" министърът на земеделието и горите Мехмед Дикме. По думите му държавата трябва да създаде условия първо българските граждани да могат да си купят земеделска земя и след това чужденците.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА