27 Юли, 2005 00:00 563 0

Във Велико Търново щетите от пороите възлизат на 11 милиона лева

  • водата-
  • щетите-
  • област велико търново
Щетите от наводненията в област Велико Търново са 10 667 000 лева.

В сумата не са включени похабените земеделски обработваеми площи. От водата в областта са били разрушени 20 къщи, наводнени са били 1300 обществени, частни и стопански сгради. 6 578 000 лева са щетите, причинени от водата на жп-инфраструктурата в област Велико Търново. В два от наводнените жп-участъка все още не е възстановено движението на влаковете.

Асфалтът на 9 пътя от републиканската мрежа също са изровени от водата. Общата стойност на щетите, нанесени от поройните дъждове на републиканската пътна мрежа, е 218 хил. лева.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА