27 Март, 2022 15:42 3 036 19

Задържан е граничен полицай, пропускал без зелени сертификати на "Дунав мост"

  • граничен полицай-
  • гкпп дунав мост-
  • зелени сертификати

„За да пропусне лица без зелени сертификати и за това, че той не е насочвал хора за насрочване на тест за COVID-19, е получил облага от 30 евро", поясниха от Окръжна прокуратура-Русе

Задържан е граничен полицай, пропускал без зелени сертификати на "Дунав мост" - 1
Снимка: Нова телевизия

56-годишен граничен полицай с инициали Г.С.Д. е задържан, след като е установено, че е взимал подкуп за пропускане на лица без зелени сертификати на ГКПП „Дунав мост”. Това стана ясно по време на брифинг на Окръжна прокуратура-Русе, съобщават от Нова телевизия. „За да пропусне лица без зелени сертификати и за това, че той не е насочвал хора за насрочване на тест за COVID-19, е получил облага от 30 евро. Тези пари са намерени при обиск, били са укрити в униформата му. В друга негова униформа в жилището му са намерени още пари. В дома му са намерени около 250 евро. Общата стойност на намерение пари е около 400 евро”, заяви окръжният прокурор на Русе Георги Георгиев.

„Преди няколко месеца СЗО уведоми за нов щам на коронавируса, който се разпространява много по-бързо от предишните и може да заразява и деца. Тогава се получи информация за български граждани, които са били позитивни, но през по-голяма част от времето са били в чужбина. Беше установено, че тези лица или част от тях са влезли през „Дунав мост”. По същото време получихме информация, че при тях има установени корупционни практики, пропускат се лица без сертификат и не се изискват тестове”, посочи комисар Христо Христов.
Разследването е било възложено на следователи от Окръжна прокуратура-Русе. „След това възложихме на Вътрешна сигурност на МВР да извърши оперативни действия, при които да се провери първоначалната информация. В последствие преценихме, че има налице достатъчно доказателства и служителят на „Гранична полиция” беше задържан”, посочи още Христов.

Около 18:30 часа вчера са постъпили данни за извършено корупционно поведение на служител на ГКПП „Дунав мост”. „Бяха предприети действия по установяване и задържане на служителя непосредствено след получена облага. Беше уведомена незабавно Окръжна прокуратура- Русе, бяха извършени следствени действия. Установени са и са иззети веществени доказателства. Работата по случая продължава”, посочи Христо Христов.


Поставете оценка:
Оценка 3.8 от 13 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Златна

    16 4 Отговор
    мина е моста за такива !
  • 2 Кики

    34 4 Отговор
    Наградете този полицай като борец срещу глобалната фашистка мафия и го сложите министър на вътрешните работи
  • 3 Азим

    52 2 Отговор
    А новите бежанци как влизат у нас, искат ли им се сертификат, тестове, или си влизат най-безконтролно?
  • 4 Грульо

    49 0 Отговор
    400 евро?! С фалшивите тестове стотици милиони откраднаха и нема кой да им потърси сметка.
  • 5 Какви са тези смешки

    36 3 Отговор
    По границите има хора от РЗИ които проверяват. Не е работа на ченгето. Някой нещо лъже

    Коментиран от #19

  • 6 На тези

    24 1 Отговор
    години не е ли вече пенсионер ?

    Коментиран от #10

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Питай в НОИ.

    2 0 Отговор

    До коментар #6 от "На тези":

    .........
  • 11 Никола Гешев

    5 2 Отговор
    СъвеЦкият прокурор хванал съвеЦкия милиционер да краде, без да му дава процент.
  • 12 Ащли

    24 1 Отговор
    Бдителните Вътрешна сигурност на МВР и Окръжна прокуратура-Русе, задържаха най големия корупционер в държавата за ...30 евро.
  • 13 Питам

    25 0 Отговор
    А украинци с оръжие пропуснаха ли? Много млади мъже влязоха в България с огромни черни джипове
  • 14 КИРо ТРАлаЛАДЖИЯТА

    9 1 Отговор
    "56-годишен граничен полицай"

    Ало Рашков, нали уж щеше да махаш всички пенсионери от Полицията? Какво прави тази ПЕНСИОНЕР в полицията/МИЛИЦИЯТА/? Хем взима хубави пенси, хем взима хубави милиционерски заплати. Хем и РУШВЕТИ ПРИБИРА. Плаща данък доход само върху заплатата, но не и върху пенсията и рушветите. Това само в България го има това. В България трябва да се спре с даването хем на пенсия, хем на държавна заплата. Освен в случаите, когато е по заместване за до 3-5 месеца в годината, например пенсионер учител, медицинска сестра или лекар замества млад болен колега. Който пенсионер иска да работи, да го прави в частния сектор. Също така, трябва да се въведат НЕОБЛАГАЕМ МИНИМУМ и ПРОГРЕСИВНИ ДАНЪЦИ, така щото пенсията също да се вземе предвид при изчислението данък доход. Който има само малка пенсия няма да плаща данък доход, защото има необлагаем минимум. Но който взима пенсия и заплата и има високи доходи ще плаща по-висок данък доход върху сумата им. Това е СОЦИАЛИЗЪМ, това да се взима пенсия и заплата и да се плаща данък само върху дохода от ЗАПЛАТА, но не и от пенсия е див КОМУНИЗЪМ/КАПИТАЛИЗЪМ/.

    Коментиран от #18

  • 15 Хахахаах

    24 0 Отговор
    Ами украинците всичките ли имат сертификати бе льольовци??? Те даже и маски под ръка нямат, като орки са. Ние сме били говеда. Напишете, че причината е друга. Това със зеленището не върви
  • 16 КИРо ТРАлаЛАДЖИЯТА

    7 0 Отговор

    До коментар #9 от "Афа":

    Проблема не е ковида, проблема е КОРУПЦИЯТА, ИЗНУДВАНЕТО, злоупотребата със служебно положение... В случая корупцията я има и заради мало...умните "ЗЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИ" Ако нямаше "ЗЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИ", нямаше да има за какво да му дават по 30 евро ва този мили...ционер. Вижда се, че освен заради много други причини и заради КОРУПЦИЯТА са БЕЗСМИСЛЕНИ "ЗЕЛЕНИТЕ СЕРТИФИКАТИ". "ЗЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИ" са мало...умни като бившите и като настоящите властимащи, които ги налагат.

    Какъвто бившия премиер, такива и кметовете, чиновниците, полицаите, лекарите ... РЕКЕТЬОРИ, ПЕРАЧИ НА ПАРИ, КРИЕЩИ ДАНЪЦИ...
  • 17 Питам

    9 0 Отговор
    А украинци с оръжие пропуснаха ли? Много млади мъже влязоха в България с огромни черни джипове
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Митраджия

    0 0 Отговор

    До коментар #5 от "Какви са тези смешки":

    Минавал ли си изобщо по моста . РЗИ не те проверят .митничарите казват кой да отиде при служителите на РЗИ и да го поставят под карантина .човекът ако е бутнал 30 еврака минава и си отива по живо по здраво.