-
Овен
-
Телец
-
Близнаци
-
Рак
-
Лъв
-
Дева
-
Везни
-
Скорпион
-
Стрелец
-
Козирог
-
Водолей
-
Риби
Риби (20.02 - 20.03)
По-дълбоките размисли и стремежът към смислени преживявания ще бъдат по-силни днес. Еньовден е прекрасен повод да обърнете внимание на връзката си с природата и на нещата, които Ви носят вътрешен мир. След 10 часа ще погледнете по-оптимистично на бъдещите си планове и възможности. По обяд разговор или среща може да Ви вдъхнови да направите важна крачка напред. Вечерта е добре да не позволявате на чуждо напрежение да помрачава доброто Ви настроение.
Водолей (21.01 - 19.02)
Работните и обществените ангажименти ще изискват повече внимание през по-голямата част от деня. Ще имате възможност да покажете увереност и добра организация в ситуация, която другите намират за сложна. Еньовден Ви напомня, че успехът е по-сладък, когато е съчетан с грижа за собственото благополучие. Следобедът носи възможност за полезен разговор или добра новина. Вечерта не позволявайте на дребни провокации да развалят настроението Ви.
Козирог (23.12 - 20.01)
Контактите с приятели и съмишленици ще играят важна роля за настроението Ви днес. Ще получите полезна идея или подкрепа от човек, който вижда ситуацията от различен ъгъл. Символиката на Еньовден ще Ви насочи към грижа за вътрешния баланс и възстановяването на силите. Следобедът е подходящ за разговори, планиране и общи начинания. Вечерта е добре да избягвате напрежение, породено от чужди очаквания.
Стрелец (23.11 - 22.12)
Спокойният ритъм ще бъде по-полезен за Вас от опитите да поберете прекалено много задачи в един ден. Сутринта е възможно да надцените времето или възможностите си. След 10 часа ще предпочитате повече уединение и време за размисъл. Еньовден е подходящ момент да се откъснете от ежедневието и да се насладите на природата или на любим ритуал за почивка. Вечерта може да Ви направи по-чувствителни към поведението на околните.
Скорпион (24.10 - 22.11)
След навлизането на Луната във водите на Вашия знак ще усетите повече увереност и желание да действате по собствен начин. Денят е подходящ за лични инициативи, важни разговори и решения, които отлагате от известно време. Празникът на билките носи символика на пречистване и обновление, която ще бъде особено близка до Вашето настроение. По обяд ще усещате подкрепа от хора, които разбират намеренията Ви. Вечерта обаче е добре да избягвате прекалено остри реакции.
Везни (24.09 - 23.10)
Сутрешните часове може да Ви накарат да се колебаете между различни желания или възможности. Добре е да не вземате прибързани решения, особено ако ситуацията не е напълно ясна. След 10 часа вниманието Ви постепенно ще се насочи към по-практични въпроси и теми, свързани със сигурността. Еньовден е прекрасен повод да се погрижите за собственото си равновесие и добро настроение. Вечерта носи по-силни емоции около финансови или лични въпроси.
Дева (24.08 - 23.09)
Практичният Ви поглед ще Ви помогне да се ориентирате правилно в събитията през деня. Еньовден носи подходяща енергия за грижа за здравето, почивка и възстановяване на силите. След навлизането на Луната в Скорпион разговорите ще станат по-съдържателни и интересни. По обяд ще имате възможност да изясните важен въпрос или да получите полезна информация. Вечерта е добре да избягвате излишна критичност към себе си и към другите.
Лъв (24.07 - 23.08)
Някои събития днес ще Ви накарат да погледнете по-внимателно към собствените си чувства и потребности. Сутринта може да донесе известна раздразнителност заради прекалено много ангажименти или очаквания. След 10 часа ще предпочитате повече спокойствие и време в позната среда. Еньовден е чудесен повод да си дадете почивка от шума и да се насладите на природата или на любимите си занимания. Вечерта е добре да не приемате всяка чужда дума като предизвикателство.
Рак (22.06 - 23.07)
Настроението Ви ще бъде по-топло и сърдечно, а хората около Вас ще усещат това. Денят носи хубава възможност да се свържете с близки хора или да възстановите контакт, който е бил занемарен. Символиката на Еньовден ще Ви насочи към грижа за себе си и към всичко, което носи вътрешно обновление. Следобедът е особено благоприятен за лични разговори и приятни преживявания. Вечерта избягвайте да се задълбочавате в теми, които пораждат излишно напрежение.
Близнаци (22.05 - 21.06)
Слънцето в Рак насочва вниманието Ви към по-стабилни и практични цели. Сутринта е възможно да се появи желание да поемете повече, отколкото реално можете да свършите за деня. Следобедът ще бъде много по-продуктивен и ще Ви помогне да подредите приоритетите си. Еньовден е добър повод да отделите време за разходка, чист въздух или грижа за собственото си благополучие. Вечерта е подходяща за спокойствие и дистанция от чужди драми.
Телец (21.04 - 21.05)
Празникът на билките носи подходящо настроение за грижа за тялото, почивка и време сред природата. Денят започва с повече движение и задачи, които изискват внимание към детайлите. След 10 часа отношенията ще излязат на преден план и някой може да потърси по-активно Вашето мнение или подкрепа. Разговорите ще бъдат искрени и полезни, ако оставите място и за чуждата гледна точка. Вечерта носи по-силни емоции, затова запазете спокойствие в по-напрегнати ситуации.
Овен (21.03 - 20.04)
Еньовден ще Ви напомни колко важно е понякога да забавите темпото и да обърнете внимание на простите неща, които Ви зареждат с енергия. Сутринта може да донесе разминаване в очакванията или прекалено голям ентусиазъм по дадена тема. След навлизането на Луната в Скорпион ще предпочитате по-сериозни разговори и по-дълбоки теми. По обяд ще успявате лесно да намирате правилния подход в отношенията си. Вечерта е добре да избягвате борба за надмощие и ненужни крайности.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Митохондрий
Дано скоро си върнем лева.
Коментиран от #27
08:41 19.12.2025
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 пенсионер
Коментиран от #6
08:44 19.12.2025
5 гхъруи
Коментиран от #18
08:44 19.12.2025
6 деса
До коментар #4 от "пенсионер":
Да, преди 36 години изкарваше по 200 лева на месец, а сега по 3000......Коментиран от #23, #24
08:46 19.12.2025
7 иво
Коментиран от #10, #11
08:47 19.12.2025
8 корамуянку
Коментиран от #34, #37, #39
08:49 19.12.2025
9 ЕВРОТО ИДВА
ТОВА Е
ПЛАЧЕТЕ
08:49 19.12.2025
10 Архимандрит Бибиян
До коментар #7 от "иво":
Пишеше, а златото беше в Русия. Стоки нямаше. Уж обезпечено със злато, а срещу нея злато не можеше да получиш, нито долари.Коментиран от #12, #14
08:51 19.12.2025
11 Неребе
До коментар #7 от "иво":
Пишеше да! Ама не познавам и един дето да беше отишъл в БНБ да си вземе от златото или другите активи :)))). Стигаше само да си купиш нещо от "активите" не хоремага, които този отдолу надлежно е описал.Коментиран от #15
08:51 19.12.2025
12 провинциалист
До коментар #10 от "Архимандрит Бибиян":
И коя е най-близката държава, ползваща долари? Да не питам същото за златото.09:00 19.12.2025
13 Идиот
09:04 19.12.2025
14 Няма такова нещо
До коментар #10 от "Архимандрит Бибиян":
Никакво злато не е било в Русия. Цялото злато на НРБ го изнесе милен велчев в лондон през 2001 година. Общо 40 тона. Днес концесията изнася по 10 на годнина.09:08 19.12.2025
15 Не пиши глупости
До коментар #11 от "Неребе":
БНБ продаваше и изкупуваше злато през соца. Почти всички тогава имаха златни юбилейни монети от БНБ, но ги продадохме по време на Костовия грабеж! Долари се купуваха с левове на всякъде!09:11 19.12.2025
16 Лудили сте?
Коментиран от #26
09:13 19.12.2025
17 Роден в НРБ
09:14 19.12.2025
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Била е...
Коментиран от #38
09:25 19.12.2025
20 Не съм сигурен
Коментиран от #43
09:26 19.12.2025
21 Гост
09:26 19.12.2025
22 ООрана държава
09:26 19.12.2025
23 С ТИЯ ДВА ЛЕВА ПИРШЕСТВА СЕ
До коментар #6 от "деса":
ПрАВИХА ВКЛЮЧАЯ И БУТИЛКА ВИНО ,,МЕЧА КРЪВ,,09:29 19.12.2025
24 Дядо Стою
До коментар #6 от "деса":
Нормалната заплата беше между 80 и 120 лв. По 200 лв вземаха началницитеКоментиран от #29
09:31 19.12.2025
25 БеГемот
09:32 19.12.2025
26 БеГемот
До коментар #16 от "Лудили сте?":
Май е на обратното ха-ха...севера плати за Гърция ще плати и за Италия ама тогава ще е страшно....09:34 19.12.2025
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Истината
09:35 19.12.2025
29 Вярно
До коментар #24 от "Дядо Стою":
А 500 лева взимаха бригадирите в заводите. Директорите взимаха по-малка заплата от работниците. Ценеше се трудът. 3000 големи завода имаше в България, всичко тук се произвеждаше.09:39 19.12.2025
30 Даа
Коментиран от #32
09:41 19.12.2025
31 ами,
09:41 19.12.2025
32 не е така
До коментар #30 от "Даа":
При социализма: Цена на 1kg хляб - "Типов хляб" - 15 стотинки, "Хляб Добруджа" - 26ст., "Бял хляб" - 30 ст.Имаше само 3 видя хляб но и трите бяха прекрасни а сега има 100 вида но само домашно замесения е вкусен.Коментиран от #35
09:45 19.12.2025
33 Пазете левовете
09:45 19.12.2025
34 Гледай
До коментар #8 от "корамуянку":
Изпити по никое време: 6 пасти + 6 големи боли = 1.70 лв.09:46 19.12.2025
35 Бъркаш
До коментар #32 от "не е така":
15 стотинки стана след 86, перестройката, преди това беше 5 стотинки, работническо дело 1 стотинка, след 86та 2 стотинки, 100% обезценка :) Тристаен апартамент 86 квадрата, чисти 86 квадрата, 4500 лева.Коментиран от #45, #49, #50
09:50 19.12.2025
36 Жалко за децата ни !
Не правете деца тук в Европейската 🚾 те това и чакат нови свежи данъкоплатци да им пият кръвта за какво ли не.
09:53 19.12.2025
37 Стенли
До коментар #8 от "корамуянку":
Айде айде имаше много хубави плодови пюрета които струваха петнайсет стотинки бурканчето аз често като се връщах от училище си купувах едно бурканче и го изпивах по пътя а бурканчето и капачката носех вкъщи защото майка и баба правеха домати в тази бурканчета за зимата09:55 19.12.2025
38 Какви
До коментар #19 от "Била е...":
цигари ще купиш..... качаци. Най-евтините цигари с филтър "Арда", бяха 60 ст. Всички други пакети феникс, родопи, стюардеса по 80 ст. БТ пакет 90 ст., кутия 1.20 лв. Другите кутии феникс, алфа, фемина бяха по 1.10 лв.Коментиран от #44, #46
09:59 19.12.2025
39 Хасковски каунь
До коментар #8 от "корамуянку":
Водка Столична -1,24 лв. Кюфте от скарата -0,11лв, хляб 0,26лв, бира 0,22ст.Смятай !
10:03 19.12.2025
40 Е те това е
10:11 19.12.2025
41 ИВАН
10:31 19.12.2025
42 Отиди си България
10:42 19.12.2025
43 Кифла с мармалад
До коментар #20 от "Не съм сигурен":
Двулевката на Кина имаше златно покритие, а Паисийките и за 1 хляб не стигат 😋10:46 19.12.2025
44 ЦИГАРЕНИТЕ ЗАВОДИ БЯХА НАРОДНИ
До коментар #38 от "Какви":
СХИКЯДИ ТРУЖЕНИЧКИ. ПАРИТЕ ОТ ЦИГАРИТЕ ОСТАВАХА В ДЪРЖАВАТА А СЯ ЗАМИНАВАТ В ИНГИЛИЗИЯ РУМЪНИЯ ГЪРЦИЯ И УСА.....ТЮТЮНА БЕ СТО ОРОЦЕНТА БЪЛГАРСКИ......КОЙТО ГЛЕДАШЕ ТЮТЮН ЗА ДВЕ ГОДИНИ СИ КУПАВАШЕ АПАРТАМЕНТ ......10:59 19.12.2025
45 Това
До коментар #35 от "Бъркаш":
В кой град?10:59 19.12.2025
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Имаше
До коментар #46 от "Виж сега...":
и цигари Златна Арда, Родопи с и без филтър, Тютюнопроизводител само от ориенталски тютюн, Мелник с филтър от навит на руло лигнин14:28 19.12.2025
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Жилища
До коментар #35 от "Бъркаш":
не се продаваха току така. На хората им прибираха парите, в някакви жилищно-спестовни влогове, срещу разни лихвоточки, с които някой ден може и да те огрее, след 30-на години. Много са изгорелите.15:10 19.12.2025
50 не е така
До коментар #35 от "Бъркаш":
Е, не мога да помня такива неща явно си живял/а по време на бригадирските години преа 50 те години на миналия век.Чак 5 стотинки никога не е бил хляба а апартаменти се раздаваха само на ,,другарите,, и на заслужилите артисти.И то от присвоените от БКП чужди апартаменти на буржоазията отпреди комунистическия преврат 1944г.Обикновеният безпартиен българин не можеше да си закупи апартамент освен ако не е работил в Коми или някъде из африканските държави.Нямаше такова масово строителство като сега.Говоря само за София защото спомените ми са само от столицата.20:22 19.12.2025