Заразено с трихинелоза месо от диви прасета е открито в три ловешки села - Микре, Лесидрен и Соколово, съобщи д-р Ивайло Йотов, директор на Областната Дирекция по безопасност на храните в Ловеч, предаде БНР.
От отстреляните общо пет диви свине в Лесидрен и Соколово са иззети над 150 кг месо, което е унищожено в екарисаж. В момента се събира месото от три диви свине, които са отстреляни край село Микре през последните дни. Трябва да съберем всичкото месо и да го унищожим в екарисаж.
Д-р Йотов предупреди ловците задължително да изследват месото от отстреляните животни за наличието на трихинелоза: Абсолютно необходимо е да бъде изследвано, за да не се получават неприятни инциденти с хора. Йотов допълни, че поне засега няма регистрирани случаи на заразени ловджии или техни близки.
11 Ноември, 2014 21:35 2 862 0
В три села откриха заразено с трихинелоза месо
Експерти предупреждават ловците задължително да изследват отстреляните диви свине
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА