Известният бургаски пластичен хирург д-р Любомир Калудов, който има отличия за поезия и проза, добави още една награда в нова сфера в творческата си биография – за фотография, съобщи онлайн изданието Rakurs.bg.
Неговата снимка "На опашка за яхти" получи една от трите големи награди на фотоконкурса „Брегове. Срещи. Светове“ в германския град Кьолн, след като се пребори с над 600 фотографии на други 90 непрофесионалисти. В оспорваната надпревара за финала е класирана и още една снимка на бургаския хирург.
Финалистите бяха представени при откриването на изложбата на 8 декември в ресторанта на Уни-мензата в Кьолн.
Фотоконкурсът е организиран от клуб „Будители“ с подкрепата на Държавната агенция за българите в чужбина и Службата за чужденците към Кьолнския университет.
„Фотографът полупрофесионалист” този път е насочил обектива си към една от най-скандално популярните „стоки” на обществото ни и към най-малко вероятните им купувачи.
20 Декември, 2011 13:24 1 164 0
Бургаски хирург с фотонаграда от Кьолн
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА