• световното

Аржентина и Белгия бяха последните, които се включиха в тях

Оформиха се 1/4-финалните двойки - 1
Снимки: БТА/ AP/ XINHUA

Вече са ясни всички четвъртфиналисти на световното първенство в Бразилия. Последен място сред осемте най-добри отбора на планетата намери тимът на Белгия. "Червените дяволи" надиграха с 2:1 САЩ и ще се изправят срещу Аржентина, победила с 1:0 Швейцария.

Впечатление направи, че само 3 от четвъртфиналистите спечелиха своите мачове в редовното време. Това са Колумбия, Холандия и Франция. Всички останали играха продължения, а домакинът Бразилия и Коста Рика се класираха след изпълнение на дузпи.