• лига европа

Пловдивчани победиха с 4:0 Либертас от Сан Марино

Ботев Пловдив с ударно начало в Лига Европa - 1
Снимка: БТА

Ботев Пловдив победи с 4:0 отборът на Либертас от Сан Марино в мач от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Българските футболисти напълно доминираха в срещата. В Сан Марино те атакуваха от самото начало, надигравайки своя съперник по всички показатели, реално осигурявайки си участие в следващия кръг на турнира.

Първото чисто положение за Ботев дойде още 7-та минута, когато  Ромарио Кортзорг проби отляво, предоставяйки топката на Иван Цветков, който я прати край вратата. В 25-та минута Ромарио даде много добър пас с глава на Мариан Огнянов, който от няколко метра изпрати топката във вратата. Пловдивчани атакуваха до края на първото полувреме, като гол така и не падна. Георги Сърмов изтърва най-чистото положение, но негов силен удар мина край вратата.

Вторият гол дойде с началото на второто полувреме. В 51-та минута Йордан Христов направи хубаво центриране, което Огнянов засече с глава в противниковата врата. Седем минути по-късно Луис Педро проби от дясно, доставяйки на Иван Цветков топката, който я прати със силен шут във вратата. В 72-та минута Педро излезе зад защита на Либертас, отбелязвайки за 4:0.

Това бе първи официален мач за треньора Любослав Пенев на чело на Ботев. Реваншът ще се играе след седмица в Бургас.