Хамес не стигна на Колумбия срещу домакина

• мондиал

Бразилия ще се изправи срещу Бундестима в зрелищен 1/2-финал

Хамес не стигна на Колумбия срещу домакина - 1
Снимка: БТА/AP

Домакините от Бразилия спечелиха с 2:1 срещу коравият тим на Колумбия и ще играят срещу Германия в полуфиналите на Мондиал 2014. Головете за "кариоките" отбелязаха централните защитници Тиаго Силва (7') и Давид Луис (69'), а Хамес Родригес (80') вкара почетния гол за Колумбия от дузпа в края. Победата обаче взе своята цена, защото капитанът Силва няма да играе в мача с немците заради натрупване на жълти картони, а звездата на отбора Неймар получи тежка контузен.

За колумбийците остава приятното усещане от представянето на 22-годишния Хамес Родригес, който оглавява първото място при голмайсторите с 6 попадения. В този мач си пролича липсата на контузената звезда Радамел Фалкао.

Бразилският селекционер Луиш Фелипе Сколари успя да изненада колегата си. По десния фланг се включи Майкон вместо Даниел Алвеш, докато всички се чудеха дали Фернандиньо ще замени наказания Луис Густаво в центъра на терена.

В 7-ата минута бразилците стигнаха до корнер, след който Тиаго Силва отклони топката с коляно в колумбийската врата. Заслуга за гола има и коварното центриране на Неймар. В 11-ата минута опасен изстрел на Куадрадо профуча до лявата греда на Бразилия. Много скорост, индивидуална игра и единоборства предложиха двата отбора през първото полувреме.

След четвърт час Селесао пое контрола върху мача и Хълк на три пъти притесни сериозно вратаря Оспина. Единственото по-сериозно положение за Колумбия беше от двоен удар пред наказателното поле. Неймар също имаше възможност да стреля от статично положение срещу вратата, но нищо не се получи.

През второто полувреме Колумбия трябваше да атакува и започна все по-често да оголва защитата си. нямаше обаче кой от Бразилия да организира бърза контраатака. Капитанът Тиаго Силва си изпроси жълт картон и ще пропусне следващия мач на отбора. Невероятна бомба на Давид Луис от над 30 метра направи резултата 2:0 за Бразилия в 69-ата минута!

В 78-ата минута "Лос Кафетерос" получиха възможност да отбележат почетно попадение от дузпа. Резервата Карлос Бака бе повален от Жулио Сезар. Хамес Родригес се нагърби с изпълнението и реализира шестия си гол на Мондиала. Три минути преди края Неймар бе връхлетян с коляно в кръста и трябваше да бъде изкаран от терена на носилка, като изпитваше видими болки.