Бенфика спечели Суперкупата на Португалия

• суперкупа на португалия

В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол

Бенфика спечели Суперкупата на Португалия - 1
Снимка: БТА/ AP

Бенфика победи Рио Аве след изпълнение на дузпи и грабна Суперкупата на Португалия. Двубоят завърши 0:0 в редовното време и продълженията, а при дузпите вратарят „орлите” Артур Мораеш спаси три дузпи и донесе победата на тима си с 3:2.

През първото полувреме Бенфика създаде много голови положения, но не успя да преодолее вратаря на Рио Аве. През втората част темпото на игра спадна и зрителите на стадиона в Авейро не видяха много интересни ситуации.

При дузпите 33-годишният вратар на „червените” спаси първата, както и последни две дузпи на Рио Аве, за да донесе пета Суперкупа на Португалия на тима си и първа от 2005 година насам.

Португалското първенство започва на 15 август. През изминалия сезон Бенфика спря хегемонията на Порто и сега ще се опита да защити златото си. В първия кръг възпитаниците на Жорже Жесуз приемат Пакош де Ферейра.