Мачът на Сан Сиро завърши 7:0

Интер лепна седмица на Сасуоло - 1
Снимка: БТА/АP

Интер размаза отбора на Сасуоло със 7:0 в мач от втория кръг на Серия А.

Интеристите постигат този резултат над своя съперник за втори пореден път и вече придобиха самочувствие за евентуална борба за титлата.

Мауро Икарди откри резултата още в 3-та минута, след като бе изведен зад противниковата защита от Матеo Ковачич. В 21-та минута Интер реализира многоходова атака между Икарди и Освалдо, която бе завършена от Ковачич за 2:0. Шут на Икарди от границите на наказателното поле направи резултата 3:0. В 42-та минута Додо отправи мощен удар, спасен от вратаря на Сасуоло. Топката обаче попадна в Освалдо, който направи 4:0.

Интер продължи да доминира и през второто полувреме. В 50-та минута Ковачич намери Икарди зад защитата и той реализира своя хеттрик за 5:0. В 60-та минута Сасуоло остана с човек по-малко, след като Икарди удари с лакът човек без топка. Останалато беше само въпрос на време, като Освалдо и Гуарин оформиха крайното 7:0 в 72-та и 73-та минути.