Отборът на Арсенал изхвърча рано - рано от турнира за Купата на Лигата в Англия.
„Артилеристите“ допуснаха загуба от 2:1 срещу Саутхемптън и отпаднаха още в 3-ия кръг на надпреварата.
Мачът на „Емирейтс“ стартира много силно за домакините, които поведоха още в 14-та минута след прекрасно изпълнение от фаул на Алексис Санчес. Арсенал играеше добре до 20-та минута, когато Росицки събори Мане в наказателното поле на своя отбор. Последва дузпа, реализирана от Тадич за 1:1. Гостите направиха пълен обрат в 40-та минута. Тогава след изпълнение на корнер последва разбъркване в наказателното поле на Арсенал, а топката попадна в краката на Натаниел Клайн, който с удар от границите на наказателното поле вкара за 1:2.
Второто полувреме бе равностойно, като Арсенал се опита да наложи някакъв натиск, който в крайна сметка не даде резултат и Саутхемптън продължи към 4-ия кръг на турнира.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА