• висшата лига

Шпорите допуснаха загуба на собствения си стадион от Стоук

Тотнъм с грешна стъпка в Англия - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Тотнъм отново разочарова като регистрира нова загуба в мача си от 11-я кръг на Висшата лига.

"Шпорите" записаха второ поредно поражение у дома в шампионата, губейки с 2:1 от отбора на Стоук Сити.

Домакините изпуснаха контрола върху мача още през първото полувреме. Къркич откри резултата с първия си гол за Стоук в 6' . Стоук се възползва от психическото си преимущество и в 33’ Джонатан Уолтърс удвои преднината на тима си.

Тотнъм продължи с колебливите изяви и през втората част. Все пак Шадли даде надежда на феновете на „Уайт Харт Лейн” с красиво воле в 77’, което се озова във вратата на гостите. Като изключим обаче този индивидуален проблясък, Шпорите" бяха по-слабия тим на терена и не стигнаха до повече от едното си попадение. Ноутън пък си изкара червен картон в 85’, дообричайки своите в последните минути.

Така „шпорите” записаха общо 14 точки в първите си 11 мача и заемат неугледното 12-о място в класирането, докато с 15 точки Стоук е временно 9-и в подреждането.