• лига 1-
  • монако

Монегаските удържаха Сент Етиен с човек по-малко

Ново реми за Монако без Бербо - 1

Отборите на Монако и Сент Етиен не успяха да се победят в мача си си от 13-ия кръг на Лига 1.

Двата тима поделиха точките, завършвайки при резултат 1:1 в типичен за стандартите си през сезона двубой без много голови положения и солидни изяви в защита.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато удар на Жереми Тулалан се отклони в Траоре и топката заблуди вратаря на Сент Етиен Стефан Руфие.

След това в края на полувремето гол на Ромен Амума бе отменен заради спорна засада.

В средата на втората част обаче домакините стигнаха заслужено до изравняване. Амума отново бе изпуснат от защитата на съперника и последва пас към Волфсвинкел на празна врата, който нямаше как да не направи 1:1.

Минути след това Монако остана и с човек по-малко, тъй като Тиемуе Бакайоко получи втори жълт картон и трябваше да напусне преждевременно мача. Така или иначе до ново попадение не се стигна и резултатът остана непроменен.

След напълно резонното реми, Сент Етиен заема шесто място в класирането с актив от 22 точки. Монако е с три по-малко на седмо.