Ювентус записа първа победа в Неаполи от 14 години насам

Селфи, скандали и много драма в калчото (Обзор на 18-ия кръг) - 1
Снимки: БТА/ AP

Изминалият 18-и кръг в италианската Серия „А“ бе един от най-интересните от началото на сезона. Уикендът бе белязан от две големи дербита – римското и това между Наполи и Ювентус.

В столицата Рома и Лацио завършиха наравно 2:2, като двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част „орлите“ вкараха два гола чрез Маури и Фелипе Андерсон, а след почивката Франческо Тоти изравни резултата.

38-годишният нападател изигра прекрасен мач, а начинът, по който отпразнува едно от попаденията си, ще остане в историята на калчото – Тоти грабна един телефон и си направи селфи пред феновете на „джалоросите“.

В Неапол Ювентус победи местния тим с 3:1, записвайки първа победа на този стадион от 14 години насам. Пол Погба даде преднина на „бианконерите“ след половин час игра с мощен удар от границата на наказателното поле. В 64-ата минута Бритос изравни, но малко-късно Касерес вкара втори гол за торинци. В заключителните секунди на добавеното време след скоростна контраатака Артуро Видал уби интригата с трети гол.

При второто попадение на шампионите останаха съмнения за засада, което бе използвано от неаполитанците като повод да нападнат съперника си. Наставникът на Наполи Рафаел Бенитес обвини реферите и заяви, че Ювентус често печели по такъв начин мачовете си.

От лагера на Юве не останаха длъжни и заявиха, че Наполи само търси оправдание за загубата си. „Победите ни дразнят хората. Когато Юве бие, става неприятно. Когато завършихме седми преди няколко сезона, това нещо го нямаше“, заяви защитникът Леонардо Бонучи.

Така „старата госпожа“ дръпна в класирането с 3 точки пред втория Рома, докато Лацио измести Наполи от третата позиция.

На „Артемио Франки“ във Флоренция също бе повече от интересно. Фиорентина победи Палермо с 4:3 в голов трилър, в който обаче българинът Ивайло Чочев не взе участие.

Интер победи у дома Дженоа с 3:1, като новата покупка на „нерадзурите“ Джердан Шакири остана на резервната скамейка. Любопитен момент от срещата бе една изритана топка, която се озова право в главата на треньора Роберто Манчини. Наставникът се свлече на земята, но след малко се изправи и с шеговит жест даде да се разбере, че ще смени футболиста, изритал топката към него.