Атлетико Мадрид победи Райо Валекано в шоуто на Гризман

• антоан гризман

Французинът отбеляза два от головете в срещата

Атлетико Мадрид победи Райо Валекано в шоуто на Гризман - 1
Снимка: БТА/АP

Отборът на Атлетико Мадрид спечели домакинството си срещу Райо Валекано с 3:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Дюшекчиите“ наложиха доминацията си още в началото на мача. В 3-та минута Манджукич отправи силен удар с глава, минал покрай вратата на Тоньо. В 12-та минута Гризман отне една топка от защитата и след индивидуален пробив отбеляза за 1:0. Гостите организираха добра атака в  21-та минута, когато Манучо стреля добре с глава, пращайки топката над гредата. В 22-та минута Манджукич свали една топка с глава към Гризман, който сам срещу вратаря отбеляза за 2:0. Футболистите на Райо Валекано отвърнаха в 35-та минута. Трасорас овладя една топка пред противниковото наказателно поле и  с прецизен удар отбеляза за 2:1.

Футболистите на Атлетико продължиха да преследват гола и през второто полувреме. В 50-та минута вратарят Тоньо трябваше да спасява опасен фалцов удар на Гризман. В 55-та минута Мнаджукич засече с глава центриране на Туран и изпрати топката покрай вратата. В 56-та минута Манучо засече топката в собствената си врата след центриране от корнер за 3:1. В 57-та минута силен удар на Гризман мина покрай вратата на Тоньо. Футболистите на Райо организираха добра атака в 78-та минута, когато шут на Посуело бе отразен от Моя. В 88-та минута Гризман завърши силен индивидуален рейт с удар в гредата.

След този мач отборът на Атлетико продължава да е на трето място в класирането на испанския шампионат с актив от 44 точки. Райко Валекано са 10-ти с актив от 23 точки.