• маркиньос

Този път Червените победиха Шльонск

ЦСКА отново мачка в Турция - 1
Снимка: БТА
ЦСКА победи с минималното 1:0 втория в класирането на полското първенство Шльонск (Вроцлав). Единственото попадение реализира Маркиньос в 34-ата минута. Това е трета поредна победа на "червените" в контролите на турска земя след 1:0 над немския Аален и 2:1 над украинския Металист Харков. Следващата проверка на тима е на 31 януари (събота) от 15:00 часа срещу Рапид (Виена).

Първото по-опасно положение бе пред вратата на ЦСКА още в 3-ата минута. Топката обаче мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. След това ЦСКА взе нещата в свои ръце и диктуваше темпото до края на първото полувреме. В 21-ата минута Стефан Николич получи удобна топка в наказателното поле на поляците, но се засуети и вратарят улови. В 23-ата минута отново той нахлу отдясно в наказателното поле на Шльонск и стреля, но покрай вратата. В 34-ата минута ЦСКА откри резултата. След центриране от корнер топката бе продължена на втората греда, където отблизо Маркиньос я вкара във вратата. В последните секунди на първото полувреме Жуан Фелипе уцели гредата след добра атака и няколко разменени подавания с Маркиньос.

Второто полувреме започна със сериозен гаф на съдията. Той даде начало на частта без да забележи, че "червените" са без вратар. След 30 секунди играчите на двата отбора информираха рефера, че ЦСКА играе без вратар и проверката бе спряна, за да се появи резервният страж Ясин ел Харуби. През второто полувреме Стойчо Младенов направи доста промени, като запази едва четирима от титулярите. В началото на втората част схемата на отбора бе следната: в защита отдясно Венцислав Василев, в средата Супусепа и Крачунов, а отляво - Тончи Кукоч. В средата заиграха Бъркляча и Борис Галчев, по крилата Амансио Фортеш и Милисавлевич, а напред остана Жуан Фелипе, но вече помагаше на Буш, заменил Николич.

В началото на полувремето Ел Харуби изби балонна топка, която падаше точно под горната греда. В 57-ата минута Венцислав Василев напредна добре отдясно, опита прострелно центриране, което играч на Шльонск отклони и за малко топката да влезе във вратата. Постепенно играта се поизравни без да има нито едни опасно голово положение пред една от двете врати. В 75-ата минута Милисавлевич не успя да оползотвори пас на Буш в наказателното поле на полския противник. В 81-ата минута съдийската бригада отмени правилно гол на Шльонск заради засада.