• олимпик (м)-
  • лига 1
Реймс спря Олимпик (М) в самия край - 1
Снимка: БТА/АП

Отборът на Олимпик Марсилия записа равенство в мач от Лига 1 и пропусна шанса си да излезе на върха във временното класиране.

Футболистите на Марсело Биелса водеха до последната минута на Реймс, но с попадение на резервата Давид Нгог гостите се добраха до 2:2.

Марсилия започна силно, но получи гол още в 5-ата минута, когато удар на Принс Онианг срещна гредата, а при добавката Никола Де Превил не сбърка.

През втората част за домакините Дмитри Пайе бе точен в 58-ата минута, а малко по-късно Андре Аю направи пълен обрат за Марсилия. В 71-ата минута Гаетан Шарбоние от гостите разтресе гредата, но в добавеното време Нгог попари Марсилия.

В класирането отборът на Марсело Биелса остана втори, на точка след водача Лион. Реймс е на 13-а позиция.