• лига европа-
  • псв
Зенит удари ПСВ, Рома с пореден равен - 1
Снимка: АП/БТА

Отборът на Зенит СП се поздрави с важен успех по пътя си към следващата фаза на турнира Лига Европа. Руският гранд наказа с 1:0 ПСВ при гостуването си в Холандия в мач от 1/6-финалната фаза на надпреварата.

Единственото попадение в двубоя бе дело на бразилеца Хълк. То дойде в 64-ата минута, когато Аксел Витсел отне една топка до тъчлинията и подаде на Дани, португалецът влезе в наказатленото поле и намери на перфектна позиция Хълк, който с лекота опъна мрежата.

След днешния резултат Зенит вече е в серия от 18 поредни мача без равенство в евротурнирите.

В друг мач ор ранната група срещи за вечерта, италианският Рома записа ново равенство. След нулевото равенство с последния в класирането на италианското пъревнство Парма през изминалия уикенд, тази вечер "вълците" отново донесоха негативни емоции на феновете си на "Олимпико", завършвайки 1:1 с Фейенорд

През първата част италианците не допускаха опасности за вратата си, а в 22-ата минута вкараха гол чрез Жервиньо.

През второто полувреме обаче "джалоросите" изглеждаха немощни в атака, а попадението на Колин Казим-Ричардс в 55-ата минута дава известно предимство на холандския тим преди реванша.