• висшата лига

Гражданите чакат Барселона в супермача от Шампионската лига

Сити мачка, Юнайтед се дъни - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Манчестър Сити продължава преследването си на титлата в Англия, с надежда, че Челси ще допуска още грешки. Днес "сините" от Лондон загубиха 2т. при домакинстването си на опашкаря Бърнли (1:1) и Сити не пропусна да накаже тяхното колебание.

На своя "Етихад" "гражданите" разгромиха Нюкасъл с хръмкото 5:0 и загряха за предстоящия сблъсък с Барселона от Шампионската лига.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини се забавляваха пред собствената си публика и с попаденията на Серхио Агуеро от дузпа, Самир Насри, Един Джеко и Давид Силва (2) стигнаха до изразителна победа, която ще им даде допълнително самочувствие преди двубоите с каталунския гранд.

На съсем друга вълна бе градският съперник - Манчестър Юнайтед. Момчетата на Луис Ван Гаал продължават да лъкатушат между добрите изяви и шокиращите загуби.

Днес "червените дяволи" отново показаха колебливото си лиге и допунаха поражение с 1:2 при гостуването си на Суонзи, като загубата дори дойде след като те поведоха в резултата.

Андер Ерера откри резултата в 28-ата минута, но само две минути след това Ки Сун-юен изравни. Бафетимби Гомис донесе победата на домакините в 73-ата минута.

Така "лебедите" триумфираха над съперника си на "Либърти Стейдиъм", записвайки дубъл, след като в първия кръг на шампионата спечелиха със същия резултат и на "Олд Трафорд".

Поражението пък накара Юнайтед да отстъпи третото място на Арсенал и вече е четвърти с актив от 47 точки - една по-малко от "топчиите".

Суонзи заема девета позиция във временното класиране с 36 пункта.