Лил препъна Лион и отвори пътя на ПСЖ към първото място

• псж

Парижани могат да се изкачат на върха след утрешния си мач

Лил препъна Лион и отвори пътя на ПСЖ към първото място - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Лил спечели домакинството си срещу Олимпик Лион в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите от Лион откриха резултата още в 3-та минута на срещата, когато Лаказет изведе Толисо и той отбеляза за 0:1. Футболистите на Лил обаче се разиграха през второто полувреме и подложиха на сериозен натиск своите съперници. В 56-та минута двойно подаване между Гай и Лопес позволи на първия да отбележи изравнително попадение и да направи резултата 1:1. В 60-та минута Лопес донесе победата за домакините след прецизен удар извън наказателното поле за 2:1.

След този резултат Олимпик Лион заема първото място във френския шампионат с актив от 54 точки, но може да го изгуби след утрешния мач на ПСЖ. Лил са 10-ти с актив от 35 точки.