• ювентус-
  • сасуоло

Бианконерите вече водят с 11 точки на втория Рома

Ювентус с нова победа в Серия А - 1
Ювентус победи с 1:0 Сасуоло в последен мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А”, игран в Торино. През целия двубой гостите се защитаваха перфектно, но в 83-ата минута капитулираха, след като геният на Пол Погба си каза думата.

С успеха „черно-белите” събраха 61 точки и увеличиха аванса си пред 2-ия Рома на 11 т. и само чудо може да им попречи да спечелят ново скудето. Сасуоло пък допусна четвърта поредна загуба в първенството и се смъкна на 14-то място в класирането.

На вратата на „бианконерите” отново застана Марко Сторари, след като капитанът Джанлуиджи Буфон е болен от грип. Очаквано Робето Перейра зае мястото на контузения Андреа Пирло, а в атака започнаха Карлос Тевес и Алваро Мората. Гостите пък излязоха с атомното си трио в предни позиции – Доменико Берарди, Симоне Дзадза и Никола Сансоне. От 1-ата минута стартира и бившият футболист на „старата госпожа” Федерико Пелузо.