• висша лига

Домакините бяха по-добри през целия мач и заслужено го спечелиха

Юнайтед записа пети пореден успех във Висшата лига - 1
Снимка: БТА/ AP

Манчестър Юнайтед записа пета поредна победа във Висшата лига. В среща от 31-ия кръг на английското първенство „червените дяволи” надвиха Астън Вила с 3:1 и временно се изкачиха до третата позиция в класирането.

Андер Ерера даде преднина на домакините в 43-ата минута след диагонален удар от наказателното поле на гостите. В 79-ата Уейн Рууни удвои с неспасяем удар след подаване на Анхел ди Мария.

Астън Вила върна едно попадение секунди по-късно чрез Бентеке, но Андер Ерера уби интригата в 92-ата минута с втория си гол в срещата.

Юнайтед събра актив от 62 точки и е на 5 от лидера Челси, който обаче има и два мача по-малко. Астън Вила пък е на 3 точки от зоната на изпадащите.