• скудето

Юве записа седма поредна победа на собствения си стадион в Серия А

Емполи също сведе глава пред Юве, скудетото е все по-близо - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус направи нова крачка към четвърта поредна титла в италианското първенство. В среща от 29-ия кръг на калчото „бианконерите” победиха у дома Емполи с 2:0 и запазиха аванса си от 14 точки преди втория Рома.

Лидерът при голмайсторите в Серия А Карлос Тевес откри резултата в 43-ата минута след прекрасно изпълнен непряк свободен удар в наказателното поле на гостите.

В 94-ата минута Тевес стреля опасно към вратата на Емполи, Сепе спаси, но при добавката влезлият като резерва Роберто Перейра не сгреши и оформи крайния резултат.

Ювентус записа седмата си поредна победа на „Ювентус стейдиъм” в калчото. Във вторник шампионите гостуват на Фиорентина в среща реванш от полуфиналите на Копа Италия, а в събота гостуват на Парма в Серия А.

Заради големия брой контузени състезатели треньорът на „старата госпожа” Масимилиано Алегри игра със схема 3-5-2, като в титулярния състав заложи на играчи, които до този момент през сезона са записали по-малко минути на терена – Огбона, Падоин и Стураро.