46-годишният сърбин пое тима на Уотфорд през октомври 2014 година

Тимът на Йоканович прави фурор в Чемпиъншип - 1
Снимка: YouTube

Бившият треньор на Левски Славиша Йоканович прави фурор във второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип.

В среща от 41-ия кръг на първенството неговият тим Уотфорд победи у дома Мидълзбро с 2:0 и се изкачи до третата позиция във временното класиране.

Трой Дийни даде преднина на домакините в 37-ата минута, а Одион Игало оформи крайния резултат с 65-ата минута на срещата. По този начин Уотфорд записа четвърта победа в последните си пет домакински мача.

Отборът събра актив от 76 точки и е само на една точка от лидера Борнемут. До края на шампионата остават пет кръга и ако Уотфорд финишира на някоя от първите две позиции, ще си осигури директно влизане във Висшата лига през следващия сезон.