Наполи разби Фиорентина и окупира четвъртото място

• бенитез

Това бе първа победа за тима от Неапол от месец насам

Наполи разби Фиорентина и окупира четвъртото място - 1
Снимка: БТА/ АР

Отборът на Наполи надигра категорично прекия си конкурент за 4-тото място в Серия „А“ Фиорентина, побеждавайки го с класическото 3:0 на своя „Сан Паоло“. И двата отбора бяха отстранени от Купата на Италия през седмицата, но неаполитанците бяха тези, които наистина се нуждаеха от успеха, който така отчаяно търсеха в последните си 5 срещи.

Първата част мина по диктовката на Наполи, които определено имаха по-добрите шансове за гол. Гонсало Игуаин пропусна да даде ранна преднина на своите, но това стори Дрис  Мертенс в 24-тата минута с хубав удар отдалече, а „виолетовите“ така и не намериха отговор за гола.

През второто полувреме Наполи узакони успеха си с нови две попадения – На Марек Хамшик в 71-та и Хосе Кайехон в 88-та минути. С тази победа отборът от Неапол събра 50 точки в шампионата, докато Фиорентина остана с 49. С изключение на успеха днес обаче, напрежението между ръководството на отбора от Неапол и треньора Рафаел Бенитез остава налице, след неубедителните резултати и незадоволяващата игра напоследък.