• австрия

България може да се възползва много, при победа над Хърватия днес

Испания и Австрия си поделиха по точка в Бургас - 1
Снимка: uefa.com

Отборите на Испания и Австрия завършиха наравно - 1:1 на старта на европейското първенство по футбол за юноши до 17-годишна възраст, което се провежда в България.

Испанците бяха отбора, който доминираше през първото полувреме. Именно те бяха и отборът, който поведе на стадион "Лазур" в Бургас, след точно изпълнена дузпа от Kарлес Алена в 46-тата минута, непосредствено след началото на втората част.

В 62-та минута обаче австрийците се добраха до равенството, чрез гол на Санди Ловрич, а в края дори изпуснаха да се поздравят с успеха и трите точки.

Този резултат се оказва благоприятен и устройва прекрасно другите два отбора в група "А" - България и Хърватия. Младите "лъвчета" излизат срещу "шахматистите" по-късно днес, от 19:00 часа българско време.

В друг мач от група "B" Чехия победи Словения с 1:0.