14 Септември, 2011 23:41 820 0

Бенфика - Ман. Юнайтед - голямото надлъгване

• бенфика-
  • бербатов

В първата си среща в груповата фаза на Шампионската лига двата гранда предложиха много качествена и зрелищна игра, но така и не успяха да излъчат победител

Бенфика - Ман. Юнайтед - голямото надлъгване - 1
Reuters

Бенфика и Манчестър  Юнайтед завършиха наравно 1:1.

И двата гола паднаха през първото полувреме.  Първо Бенфика откри резултата в мача в 24-ата минута, когато Оскар Кардосо получи чудесен пас пред наказатерното поле, излъга Джони Еванс и със силен удар в обратния ъгъл прати топката във вратата.

В 42-ата минута обаче Райън Гигс напредна в половината на съперника и със страхотен шут от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря за 1:1.

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов за пореден път е оставен на скамейката в тази среща от груповата фаза на Шампионската лига тази вечер.

Манчестър Юнайтед контролираше по-дълго топката в Португалия, но Бенфика с повече желание търсеше победата и след няколко пропуска след почивката може да съжалява повече, че не постигна пълен успех.

В другата среща от групата Базел победи с 2:1 у дома румънския шампион Оцелул Галац и поведе в класирането на Група C след първия кръг, предаде Гонг.бг.

Фабиан Фрай изведе швейцарците напред, а Мариус Пена изравни за бившия тим на Живко Желев и Стоян Колев в 58-ата. Ветеранът Александър Фрай донесе победата на Базел с точно изпълнена дузпа в 84-ата минута.

Съставите:

Бенфика: Артур, Емерсон, Луизао, Макси Перейра, Гарай, Рубен Аморин, Хави Гарсия, Аймар, Гаитан, Витсел, Оскар Кардосо

Резерви:  Едуардо, Жардел, Бруно Сезар, Нолито, Матич, Родриго, Савиола

Манчестър Юнайтед: Линдегаард; Евра, Евънс, Смолинг, Фабио; Гигс, Парк, Карик, Флетчър, Валенсия, Рууни

Резерви:  Де Хеа, Джоунс, Андерсон, Нани, Оуен, Бербатов, Ернандес