• реванш-
  • шампионска лига

Партизан пък се подхлъзна в Беларус

Манчестър Юнайтед взе аванс преди реванша - 1

Английският гранд Манчестър Юнайтед взе добър аванс от два гола срещу отбора на Брюж в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига. На своя "Олд трафорд" "червените дяволи" се наложиха с 3:1 срещу белгийците.

В звезда за Манчестър се превърна новопривлеченият от ПСВ Айндховен Мемфис Депай. Брюж поведе в 8-та минута с автогол на Майкъл Карик, но две попадения на холандеца в 13-та и 43-та тотално обърнаха нещата в полза на англичаните. Крайното 3:1 оформи Маруан Фелайни в самия край на мача.

В друг двубой от плейофите, сръбският Партизан (Белград) загуби гостуването си на БАТЕ (Борисов). Михаил Гордейчук отбеляза единствения гол в мача в 75-тата минута. Българският нападател Валери Божинов игра 54 минути за "гробарите", които останаха с човек по-малко в 45-тата, когато изгоненен бе Марко Йевтович.

Междувременно Спортинг (Лисабон) надигра като домакин състава на ЦСКА (Москва) с 2:1. Георги Миланов влезе в игра за московските "армейци" в 79-тата минута, но не успя да помогне осбено много на своя тим.

Италианският Лацио пък записа чист успех над Байер (Леверкузен) с 1:0 на своя "Олимпико". Точен за "римските орли" бе Балде Диао Кейта 13 минути преди края на мача