18 Септември, 2011 20:33 889 0

"Юнайтед" надигра Челси

• англия
"Юнайтед" надигра Челси - 1

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 един от основните си конкуренти за титлата – лондонският Челси. Уейн Рууни отбеляза дежурния си гол, увеличавайки актива си на 9 от началото на сезона. Крис Смолинг даде аванс на „червените дяволи” на собствения им стадион „Олд Трафърд” още в осмата минута. Голът с глава падна при статичен удар, при който останаха съмнения за засада. Половин чак по-късно Нани отбеляза второ попадение след страхотен удар от над 20 м. В последната минута на мача се разписа острието на „червените дяволи” Уейн Рууни, у когото щастливо остана рикоширала топка.

Още в първата минута на второто полувреме Фернандо Торес намали с технически прехвърлящ удар. След това Нани тресна гредата, а Рууни пропусна дузпа.

Българският нападател Димитър Бербатов отново остана на пейката. Той се появи в игра десетина минути преди края на срещата на мястото на Хавиер Ернандес и дори можеше да се разпише, но ударът му бе избит от голлинията.

Загубата е първа за Челси, а Юнайтед продължават да начело на класирането в Английската висша лига с пълен актив от точки.