• примера

И двата гранда запазиха мрежите си сухи и взеха трите точки

Реал (М) прегази Бетис на "Бернабеу", Барса се измъчи - 1
Снимка: БТА/ AP

След колебливия старт на кампанията си в Примера (0:0 срещу новака Хихон), сега Реал (М) показа класата си и не остави шансове на гостуващия адаш от Реал (Бетис), разгромявайки го с 5:0 на "Сантяго Бернабеу"

По два гола за успеха отбелязаха Хамес Родригес и Гарет Бейл, а един добави французинът Карим Бензема.

Голямата звезда на мадридския гранд  Кристиано Роналдо изигра силен мач, но не успя да запише името си сред голмайсторите, въпреки че пред него се откриха няколко шанса за попадение, но ударите на португалеца бяха спрени от стража на гостите Антонио Адан.

Така Реал записа първа победа за новия сезон, а петте гола пък превърнаха двубоя и в най-резултатната среща от старта на сезона.

В същото време големият враг на "белите" Барселона бе много близо до това да запише грешна стъпка още във втория кръг на Ла Лига след като изигра тежък двубой срещу Малага.

Все пак каталунците успяха да се преборят за трите точки след минимален успех от 1:0.

В герой за тима се превърна бившият играч на Арсенат Томас Вермаелен, който реализира единственото попадение в двубоя на "Камп Ноу" в 73-ата минута.

Това беше първи гол за белгиеца, който се възстановяваше през целия минал сезон.

В крайна сметка Барса добави втора минимална победа към актива си, а голямата част от футболистите на Луис Енрике заминават за лагери на националните отбори.

Следващият мач на Барселона е след две седмици - тежкото гостуване на коравия Атлетико Мадрид.