• тотнъм-
  • лига европа

Вижте всички резултати от ранната програма на Лига Европа

Монако бие, Тотнъм се дъни - 1

Ранната програма от срещите в Лига Европа бе много динамична и станахме свидетели на доста изненади и любопитни развръзки от 3-я кръг на втория по сила турнир в Европа.

Отборът на Монако постигна първа победа в група "J" на Лига Европа. Тази вечер френският тим най-накрая спря серията си от равенства и записа първи три точки в актива си, като по този начин оглави класирането в групата. "Монегаските" обаче доста се измъчиха срещу Карабах, но все пак стигнаха до успех с 1:0 с попадение на Ласина Траоре в 70-ата минута.

Мачът като цяло бе доста равностоен с леко предимство на домакините. Стефан Ел Шаарауи на няколко пъти опитваше опасни удари, но без успех, а пропуск за Монако направи и Уолъс. Гостите обаче също имаха своите възможности, като Арментерос и Чумбиньо имаха нелоши възможности.

Все пак шансът днес бе на страната на "монегаските" и в 70-ата минута Ел Шаарауи напредна на скорост и изведе Ласина Траоре на стрелкова позиция, а нападателят не сгреши за 1:0.

Така Монако събра актив от 5 точки и излезе начело в своята група. Карабах пък се свлече на последното място с 3 точки до момента.

В друг любопитен двубой от кръга, Андерлехт изненада неприятно английския Тотнъм в Белгия.

И белгийският тим записа първата си победа в груповата фаза на надпреварата. На своя "Констант Ванден Сток" домакините демонстрираха отлична игра и се наложиха с 2:1, за да се изравнят по точки с "шпорите".

Кристиан Ериксен даде аванс на лондончани с попадение още в 4-ата минута на двубоя, но това сякаш изигра лоша шега на гостите, които си помислиха, че ще постигнат поредния си успех по европейските терени и бяха наказани.

Гийом Жиле изравни след само 13 минути игра, а по-добрата игра на Андерлехт след почивката доведе до победен гол на Стефано Окака-Чука в 75-ата минута. Италианският нападател получи отлично подаване от страна на Дешахт и с удар отблизо прониза Юго Лорис, за да донесе победата на своя отбор.