Клоп не успя и от третия опит, Ливърпул с равенство срещу Саутхемптън

• саутхемптън-
  • висша лига-
  • юрген клоп
Клоп не успя и от третия опит, Ливърпул с равенство срещу Саутхемптън - 1

Ливърпул не успя да победи Саутхемптън в мач от десетия кръг на Премиършип. На "Анфийлд", двата тима завършиха при резултат 1:1.

Домакините започнаха по-активно срещата и още в третата минута Фелипе Коутиньо излезе на добра стрелкова позиция но бе блокиран от защитник на "светците". Последваха минути на затишие и до средата на първото полувреме нови опасности пред някоя от двете врати нямаше.

Юрген Клоп предприе мерки на почивката и смени безличния Дивок Ориги с Кристиан Бентеке. Смяната сякаш даде резултат и за около пет минути "мърсисайдци" създадоха три много добри положения за гол, като само късметът лиши "червените" от попадение.

В 55-тата минута левият бек на Ливърпул Алберто Морено стреля силно от малък ъгъл, но изстрелът му мина встрани от вратата на Стекеленбург.

Четвърт час преди края натискът на домакините даде резултат, когато Бентеке се разписа с глава.

В 86-тата минута, обаче, нападателят на Саутхемтън Садио Мане бе най-съобразителен и засече отклонена топка от центриране, смълчавайки трибуните с изравнителен гол.

Малко след това Мане бе изгонен с втори жълт карто след грубо влизане в краката на Алберто Морено.

Саутхемптън и Ливърпул са, съответно, осми и и девети в класирането с по 14 точки.