• премиършип-
  • висша лига-
  • аруна коне
Евертън вкара шест на Съндерланд - 1

Отборът на Евертън победи Съндерланд с разгромното 6:2 у дома. Звездата на мача от единадесетия кръг на Премиършип бе нападателят на "карамелите" Аруна Коне, който заби хеттрик във вратата на "черните котки".

Домакините поведоха в резултата в 19-тата минута чрез Жерард Деулофеу. В 31-та Аруна Коне отбеляза първото си попадение в срещата, затвърждавайки преднината за своя тим. Все пак гостите върнаха едно попадение преди края на полувремето, благодарение на Джърмейн Дефо.

Съндерланд започна по-добре втората част и съумя да изравни резултата, макар и временно. Точен бе Стивън Флетчър.

След това, обаче последва истинска канонада пред вратата на Пантилимон. Себастиан Коатес си вкара автогол в 55-тата минута, а още пет по-късно Ромелу Лукаку направи 4:2. С още два гола (62', 76'), Аруна Коне оформи своя хеттрик и крайното 6:2.

Победата изкачи Евертън на осмо място с 16 точки. Съндерланд е на предпоследна позиция с едва 6.