• сан хосе-
  • нхл
Кълъмбъс и Сан Хосе с победи в НХЛ - 1
Снимка: БТА/AP

Кълъмбъс надделя над Аризона с 5:2 в двубой от първенството на НХЛ, а Уилямс Карлсън вкара два гола в мача. Домакините постигна първа победа през своя публика от началото на сезона. Буун Дженър, Брендън Саад и Райън Йохансен също бяха точни за Кълъмбъс. За Аризона попаденията отбелязаха Антони Дюклер и Оливер Екман-Ларсон.

Сан Хосе спечели срещу Бъфало с 2:1 след продължение с победен гол на Патрик Марло. Торонто се наложи над Ванкувър с 4:2, а Невшил разгроми Уинипег със 7:0.

Защитникът Дан Бойл вкара победния гол при дузпите, а Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 2:1 над Отава и записа осма поредна победа.

Бойл, който е роден в Отава, преодоля вратаря Крейг Андерсън и донесе успеха на своя тим. Крис Крайдър откри резултата за Рейнджърс при числено превъзходство 2:31 минути след началото на мача, но четири минути по-късно Ерик Карлсен изравни. В останалите части и в продължението двата тима не успяха да си отбележат нов гол и се стигна до изпълнението на дузпи.